MŠ Vinařská 4

Patrová budova je umístěna v rozlehlé zahradě v klidné postranní ulici. Součástí zahrady je brouzdaliště, zakrytá pískoviště, houpačky, dřevěný domek pro děti a tenisový kurt pro děti. Mateřská škola se zaměřuje na pohybovou výchovu. Své zájmy děti uplatňují v kroužcích jógy, flétny, anglickém jazyce, tenisu a tanečním kroužku „Sedmikráska“. Tento taneční soubor se účastní různých vystoupení včetně celostátního festivalu mateřských škol „Mateřinka“.

Součástí MŠ Vinařská jsou odloučená pracoviště  MŠ Hlinky 46 a MŠ Hlinky 46a, která jsou umístěna nedaleko Mendlova náměstí a brněnského výstavišě. Jejich součástí je rozlehlá zahrada, na které se nachází průlezky, houpačky, skluzavky a dřevěná loď.

Své zájmy děti uplatňují v kroužcích výtvarný ateliér, tančíme pro radost a  anglický jazyk. 

Všechna pracoviště mateřské školy organizují besídky pro rodiče, vánoční dílničky, vystoupení dětí s vánočním pásmem koled na veřejnosti, masopustní karneval, besídky pro maminky a seniory, zahradní slavnost na Den dětí, slavnostní ukončení školního roku – rozloučení s předškoláky a školy v přírodě. Součástí mateřské školy je také školní kuchyně zajišťující dětem čerstvou stravu.

webové stránky: www.msvinarska.cz
e-mail: vinarska@mskolka.czhlinky@email.cz

Důležité odkazy