24. srpna 2021

Zveme vás na Otevřenou radnici

Letos již posedmé se koná tradiční akce Otevřená radnice městské části Brno-střed na Dominikánské 2 a její termín připadá na pátek 27. srpna. Brány radnice se pomyslně otevřou ve 14.00 hodin a každou hodinu budou probíhat komentované prohlídky budovy i jejího podzemí, na nádvoří návštěvníky přivítá DJ Giovanni a pro děti i dospělé budou připravené dílničky a další zajímavosti.

Každou hodinu od 14.00 do 19.00 hodin se návštěvníci mohou projít historickými budovami radnice na Dominikánské ulici, které dříve sloužily jako dominikánský klášter. Cestou nahlédnou do zastupitelského sálu, do podzemí a také do jednací místnosti rady, kde budou vystaveny historické matriční knihy z let 1870, 1914 nebo 1943 a staré rodné listy z let 1829, 1845, 1848 a 1916. Podívat se mohou také do kanceláře starosty, kde je osobně přivítá Ing. arch. Vojtěch Mencl, starosta městské části Brno-střed.

„Tradice Otevřené radnice je moc pěkná a pro mě osobně je velkým potěšením, pokud se mohu s našimi občany potkat osobně a povykládat si. Proto všechny srdečně zvu, přijďte a ptejte se na vše, co vás zajímá, rád vám odpovím,“ upřesnil starosta Vojtěch Mencl.

Na nádvoří bude celé odpoledne přispívat k příjemné atmosféře DJ Giovanni se svými Oldies but Goldies. Centrum volného času Botanka chystá pro děti i dospělé tvořivé dílničky a divadlo Polárka ve fotokoutku zapůjčí k vyzkoušení kostýmy, které děti i dospělí znají z jejich představení. Pro všechny bude připraven koutek s bezpečnostními informacemi od Besipu, kvízem pro děti i dospělé nebo I.C.E. zdravotními kartami pro seniory. Všechny aktivity budou dostupné od 14.00 do 19.00 hodin.

Vždy v 15.30, 16.30 a 17.30 hodin si mohou hlavně děti, ale samozřejmě i dospělí vyzkoušet, jak probíhají folklorní taneční lekce novou zábavnou formou společně s tanečním studiem Folk it.

V 18.30 hodin program zpestří módní přehlídka. Nové modely ze starých pánských košil připravili šikovní studenti prvního ročníku oboru Ekotextil design ze SŠUD Brno společně s nadací Veronica.

Otevřenou radnici i letošní sezónu Letního kina Brno-střed zakončí film Big Lebowski, promítat se bude od 21.00 hodiny.

Prohlídky, dílničky i promítání letního kina jsou zdarma. Po celou dobu akce je zajištěno příjemné posezení na nádvoří, možnost zakoupení dobré kávy, limonády, případně zmrzliny od Božského kopečku.

Důležité odkazy