16. června 2020

Zelný trh je opět v plném provozu

V pondělí 15. června se Zelný trh vrátil k běžnému provozu.

Prodejci už nebudou muset mít samostatný prodejní stůl určený pouze k předání zboží a převzetí peněz. Opět také budou moct mít víc prodejních stolů než dva, které mohli mít doposud. Toto omezení bylo platné proto, abychom byli schopní zajistit dvoumetrové rozestupy mezi stoly a dostatek prostoru pro tvořící se fronty. Bylo však velmi omezující pro nabídku zboží, protože někteří prodejci běžně využívají tři, čtyři i více prodejních stolů. Navíc je opět možné prodávat produkty k okamžité spotřebě. 

Na prodej na Zelném trhu má uzavřenu prodejní smlouvu 30 zemědělců, kteří prodávají vlastní produkci, a 15 obchodníků, kteří prodávají nakoupené ovoce a zeleninu. Aktuálně jsou na trhu k dostání třeba české jahody, třešně, ředkvičky, kedlubny, saláty nebo hrášek.

Během sezony se mohou jednorázově nebo krátkodobě přidat také drobní pěstitelé s přebytky ze zahrádek, například květinami, bylinkami a podobně. 

"Zemědělci, prodejci i my z radnice jsme rádi, že už můžeme pravidla rozvolnit tak, aby mohl být Zelný trh opět plný zboží a návštěvníků. A jsme také moc rádi, že zákazníci si na trh našli cestu i v době, kdy platila přísná pravidla, a podpořili tak hlavně naše zemědělce, pro které byla situace opravdu velmi těžká, protože úroda se neptá, zda se právě teď může nebo nemůže prodávat," doplnila Ludmila Oulehlová, radní Brno-střed, do jejíž gesce Zelný trh spadá.

Důležité odkazy