9. prosince 2020

Webová aplikace usnadní výběr střední školy

Rozhodování o budoucí kariéře je pro žáky nejen posledních ročníků základních škol letos složitější než obvykle.  Většina dnů otevřených dveří na středních školách musela být zrušena nebo přesunuta na později. Přitom termíny pro podávání přihlášek se změnit nemohou. Jihomoravský kraj se proto jako zřizovatel většiny středních škol rozhodl žákům a jejich rodičům situaci usnadnit a vyvinul webovou aplikaci, která jim pomáhá tu správnou školu najít nebo s ní komunikovat. 

Již začátkem září bylo jasné, že tradiční velký Festival vzdělávání na brněnském výstavišti, který každoročně navštíví více než 10 000 dětí a rodičů z celého kraje, nebude možné uskutečnit. Organizační tým festivalu proto nasměroval veškeré úsilí do vytvoření on-line verze celé akce formou webové aplikace, kterou spustil v půli listopadu 2020 na adrese www.vyberskoly.cz/online. Díky ní si budoucí středoškoláci mohou velmi jednoduše vyhledat všechny střední školy v Jihomoravském kraji včetně soukromých a vytřídit podle mnoha kritérií. U každé školy získají i ověřená víceletá statistická data o skutečném počtu uchazečů, takže si mohou lépe odhadnout svoje šance na přijetí. Školy do databáze umístily řadu doplňujících informací a rodiče tak mohou díky porovnávací tabulce rychle posoudit, v čem je konkrétní škola v daném oboru studia jiná než ostatní. Řada škol navíc přidala do galerie i na míru vytvořené video s hodnocením školy ze strany samotných žáků. Aplikace je funkční i v prohlížečích mobilních telefonů.

Ve zkratce na webu najdete:

  • jednoduchou filtraci škol,
  • vedle úředních názvů oborů i názvy, které vystihují podstatu učitva,
  • čistou grafiku,
  • interaktivní mapu škol,
  • porovnávací tabulku údajů mezi vybranými školami,
  • medailonek oboru a školy se spoustou informací,
  • fotogalerii školy,
  • možnost přímého kontaktu se zástupci školy.

Organizátorem Festivalu je Jihomoravský kraj. Partnerskou organizací zajišťující elektronické přihlášení vystavovatelů a podporu Festivalu prostřednictvím portálu Vyberskoly.cz je JCMM, z. s. p. o.

Důležité odkazy