30. března 2023

Velikonoční slavnosti oživí náměstí Svobody

Na náměstí Svobody se opět vrací Velikonoční slavnosti, které pro Brňany i návštěvníky města již řadu let připravuje městská část Brno-střed a její příspěvková organizace Kávéeska. Letos se konají od pátku 31. března až do neděle 9. dubna.

Na 40 stánků nabídne pestrou škálu zboží převážně s velikonoční tématikou, řemeslnými a rukodělnými výrobky, pochutinami i občerstvením, prostor bude dán tradičně také neziskovému sektoru. Stánky se každý den otevřou v 11.00 hodin a budou pro návštěvníky centra k dispozici až do 19.00 hodiny. 

„Od roku 2018 nám Velikonoční slavnosti zdobí téměř dvoumetrová kraslice, kterou městu Brnu darovala chorvatská Koprivnicko-Križevecká župa. Kraslice osobitým způsobem zachycuje přírodu, brněnské dominanty a památky a každým rokem zaujme jak děti, tak dospělé. Zastavte se na slavnostech s přáteli nebo rodinou, poslechněte si cimbálovou muziku a užijte si spolu s námi velikonoční atmosféru,“ zve na náměstí Svobody starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl. 

Doprovodný program bude začínat v 16.00 hodin a bude složený převážně z vystoupení folklórních a národopisných souborů, zahraje například cimbálová muzika Grossianka, Majerán, Kapric, Jánoch, Denár, Oskoruša, Mládí z Čejče a další. 

O víkendech vystoupí od 15.00 hodin také dětské soubory Relíček, Pomněnka, Vonička či Kyjovánek a pro děti bude v tento čas připravena tvořivá dílnička. Kompletní program je k dispozici na stránkách: velikonocnislavnosti.cz. Slavnosti se budou konat za každého počasí.

Důležité odkazy