10. listopadu 2022

Srdečně zveme na Advent na Zelňáku i na Moraváku

Letos zahájení brněnských adventních trhů spadá na pátek 25. listopadu. V 17.00 hodin se rozzáří strom na náměstí Svobody a v 18.00 hodin ten náš na Zelném trhu.

Městská část Brno-střed připravuje opět Advent na Zelňáku a Advent na Moraváku, kde ožije jak prostor kolem sochy Jošta, tak i nově zrekonstruovaný park.

Advent na Zelňáku bude stejně jako v minulých letech tradiční, řemeslný, klidný, s dominantou vánočního stromu. Na pódiu se bude konat od středy do neděle živý hudební program, a to vždy zhruba od 16.00 do 19.00 hodin. Zelný trh ozdobí 13 metrů vysoká jedle ojíněná, kterou městské části věnovali manželé Valachovi z Rebešovic. Advent na Zelňáku bude v provozu tradičně do 23. prosince.

„Abychom podpořili rodinnou atmosféru, dostanou na pódiu velký prostor děti a žáci z mateřských a základních škol. Na Zelném trhu najdou návštěvníci 109 stánků, z nichž více než polovina bude nabízet řemeslné výrobky, potkáte zde zvonaře, svíčkaře, keramiky a knihaře. Budete si moci nakoupit drobné dárky pro své blízké, vánoční ozdoby a mnohé další. Nabídku doplní dobré jídlo a pití,“ upřesnil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Na Moravské náměstí k Joštovi se vrátí stánky s řemeslnými výrobky a také stánky neziskových organizací, jejichž podporou návštěvníci udělají radost sobě i potřebným. Horké nápoje budou v nabídce velkého kruhového baru a děti potěší dětský kolotoč. Bar i kolotoč budou u Jošta přístupné až do 6. ledna.

„U Jošta dostanou prostor neziskové organizace, které mají každoročně od městské části stánky k dispozici zdarma. Budu rád, když k nim Brňané zavítají a podpoří jejich činnost, charita a pomoc druhým k Vánocům neodmyslitelně patří,“ doplnil Vojtěch Mencl.

Po přestávce se advent vrátí také do parku na Moravském náměstí. Hlavní atrakcí zde bude 33 metrů vysoké bílé vyhlídkové kolo. Vstupné pro dospělé zůstává stejné jako v předchozích letech, tedy 100 korun, držitelé ZTP průkazu a děti do 100 centimetrů zaplatí polovinu ceny.
I v nově zrekonstruovaném parku bude možnost občerstvení a vánoční výzdoba.

Letošní novinkou všech adventních náměstí je společný charitativní projekt Daruj Kelímek, na němž se podílí společně se spolkem Daruj Kelímek a TIC Brno i městská část Brno-střed.

Důležité odkazy