13. září 2010

Radnice městské části Brno-střed připravila Festival v centru dění – měsíc plný chutí, vůní a zážitků

Po Vánocích na Zelňáku a Velikonočních slavnostech tentokrát ožije střed Brna Festivalem v centru dění. Na náměstí Svobody ho připravila radnice městské části Brno-střed a od poloviny září do půlky října nabídne hned čtyři akce: Slavnosti vína (15.–19. září), Slavnosti jídla (24.–26. září), Slavnosti piva (1.–3. října) a na závěr Slavnosti regionů (9.–15. října).

„Festival v centru dění, to je měsíc plný chutí, vůní a zážitků. Je určen všem, kteří se chtějí krátce zastavit při své cestě přes centrum, ale i těm, kteří cíleně přijdou za kultivovanou zábavou, a věřím že i za poučením a poznáním," představil projekt starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka.

Úvodní Slavnosti vína budou otevřeny každý den od 9.00 hod. Doprovodný program začne ve všední dny ve 14.00 hod., o víkendech pak už v 10.00 hod. První a poslední den akce zpestří speciality – na úvod hromadný přípitek a vystoupení jazzového zpěváka Ladi Kerndla a na závěr tvorba obřího hroznu z nafukovacích balónků, který bude následně vykoupen a výtěžek bude věnován Lize vozíčkářů.

„Slavností vína se účastní celkem 12 vinařství. Od malých vinařů až po dominantní vinařské společnosti na trhu. Celkem budou moci návštěvníci ochutnat okolo 100 vzorků vybraných vín," upřesnil podobu slavností starosta Šťástka a dodal: „Po celou dobu se budou hodnotit vinařství, jejichž víno nejvíce zachutnalo. A na závěr pak budou vyhlášena tři nejlepší vinařství a odměněno pět hodnotících dárkovým balením od partnera akce." Kromě vinařských stánků se představí i řemeslníci a nebudou chybět stánky s občerstvením."

Pár dní po skončení Slavností vína začne víkend plný jídla. „Na těchto slavnostech se představí desítka předních brněnských restaurací. Dále program nabídne spoustu zábavy a muziky a večerní barmanská show," popsal pokračování festivalu starosta a navázal s představením jeho třetí části: „Prvního října pak začne víkend pro milovníky piva. Reprezentovat se budou velké i malé pivovary, celkem bude k dispozici k ochutnání přes 35 značek piva a k příjemnému posezení budou hrát pouliční muzikanti."

Celý Festival v centru dění ukončí Slavnosti regionů. I na těchto slavnostech se představí řemeslníci z celé České republiky. Připraveny budou také tipy na výlet v regionu Jižní Moravy, doprovodný program s vystoupením folklorním souborů, soutěžemi pro děti, muzikálová vystoupení a cimbálová muzika.

„Festival v centru dění je pro letošní rok vyvrcholením naší dlouhodobé snahy vrátit do centra města život, učinit z něj místo, které bude pestré, zábavné a živé. Místo, v němž se lidé budou cítit dobře, ať už zde žijí, nebo je sem zavedly zájmy či povinnosti. Naplňujeme tak slogan městské části Brno-střed, který zní Pestrý život v centru dění," uzavřel představení akce starosta Šťástka.

Více informací a podrobný program je možné najít na webových stránkách
www.slavnosti-brno.cz.

TZ_Radnice Brna-střed připravila Festival v centru dění

Důležité odkazy