30. září 2020

Prodlužujeme povolení restauračním zahrádkám do konce října

Městská část Brno-střed letos umožní restauracím a dalším podnikům s občerstvením provozovat restaurační zahrádky až do konce října, v předchozích letech mohly být otevřeny většinou pouze do konce září. Prodloužení povolení se týká těch restauračních zahrádek, které mají vydáno platné povolení pro jejich umístění Úřadem městské části Brno-střed.

„V reakci na nová omezení související s koronavirovou nákazou chceme rychle pomoci podnikům v naší městské části. Proto městská část Brno-střed letos umožní restauracím a dalším podnikům s občerstvením provozovat restaurační zahrádky až do konce října. Místa na restauračních zahrádkách by jim mohla pomoci obsloužit během dne více zákazníků, kteří se navíc na čerstvém vzduchu mohou cítit bezpečněji. Vzhledem k očekávanému chladnějšímu počasí povolíme na zahrádkách i umístění ohřívačů," upřesnil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Rozhodnutí o prodloužení možnosti umístění restauračních zahrádek do konce října jejich majitelé nemusí nikam ohlašovat, jejich povolení s platností do 30. září se automaticky prodlužuje do 31. října. V tomto období je také možné na restauračních zahrádkách použít ohřívače vzduchu. 

V městské části Brno-střed letos funguje zhruba 400 restauračních zahrádek. Radnice Brno-střed už v první polovině roku v souvislosti s vládními opatřeními z důvodu koronavirové epidemie provozovatelům odpustila místní poplatky za jejich umístění, mají je tedy po celý rok zdarma.

Důležité odkazy