8. března 2023

Neuvěřitelný Majk aneb sportujeme pro ty, co nemůžou. Cyklista a influencer podpoří svou půlroční výpravou hendikepované děti

Influencer Majk na cestách vyrazí na kole na půlroční benefiční výpravu z Brna do Singapuru. Podpoří tím dobročinnou organizaci Dnes pomáhám a její projekt Jedna se počítá, který pomáhá vážně nemocným a hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Za každý ujetý kilometr věnuje projektu jednu korunu. Peníze poputují především na rehabilitace, které dětem nehradí zdravotní pojišťovna. Majk chce motivovat i ostatní, aby začali sportovat a zároveň pomohli dětem, které radost z pohybu zažít nemohou. Jeho cesta odstartuje 12. března v 11.00 hodin na brněnském náměstí Svobody.

Michal Kamermeier, známý díky svému úspěšnému instagramovému účtu jako Majk na cestách, pojede během následujícího půl roku na kole z Brna do Singapuru. Projede celkem šestnáct zemí, mezi kterými bude například Turecko, Omán nebo Vietnam. „Tu myšlenku jsem měl v hlavě už osm let. Dřív na to nebyl čas, tak jsem jezdil jenom po Evropě. Letos jsem si ale řekl, že čekání bylo dost. Dal jsem v práci výpověď a cestu naplánoval,“ popisuje Kamermeier, kde se zrodil jeho plán.

Zdolá celkem třináct tisíc kilometrů. Bude to tak dosud největší jízda jeho nejen sportovního života. Motivací na cestě mu budou především ti, kteří takovou výpravu absolvovat nemůžou - děti s handicapem. „Často si uvědomuji, že mám velké štěstí, že jsem zdravý a díky tomu schopný výpravu absolvovat. Jsem si vědom toho, že ne každý má tu možnost, a proto chci pomoct,“ říká influencer.

Pomoc těm, kteří sami sportovat nemůžou

Za každý ujetý kilometr věnuje Kamermeier korunu dětem z charitativního projektu Jedna se počítá, který je součástí veřejné sbírky Dnes pomáhám. Veškeré peníze nadace rozdělí mezi těžce nemocné a hendikepované děti, kterým život nedopřál tolik štěstí. „Chtěl bych zároveň motivovat více lidí k tomu, aby sportovali a uvědomili si hodnotu pohybu. Kromě toho budu rád, když se připojí k mé výzvě a sami přispějí za každý svůj kilometr alespoň jednu korunu dětem z Jedna se počítá,“ vysvětluje vášnivý cyklista.

Kamermeier s organizací Dnes pomáhám spolupracuje už od jejího založení.

„Majk se stal pro letošní rok naším ambasadorem. Když přišel s nápadem podpory skrze jeho půlroční výpravu, byli jsme nadšení. Pokud někdo nemá kolo, může běhat nebo počítat kilometry při chůzi. Jsme rádi za jakoukoliv osobní nebo firemní výzvu, která propojí sport s pomocí,“ říká Petra Pachlová, zakladatelka Dnes pomáhám a Jedna se počítá. Lidé mají možnost přidat se k výzvě a přispět na transparentní účet, který naleznou na oficiálních stránkách Jedna se počítá a na Instagramu Majka na cestách.

Svou cestu Kamermeier odstartuje 12. března 11.00 hodin na brněnském náměstí Svobody. Společně se zástupci týmu Dnes pomáhám připravil doprovodný program. Vystoupí zpěvák Daniel Hůlka a stand-up komik Jakub Glos z Hranic Humoru.

Na první kilometry se s Majkem vydá historicky nejúspěšnější paralympijský cyklista, držitel šesti paralympijských zlatých medailí a šesti titulů mistra světa, Jiří Ježek. Připojit se ale může kdokoliv, kdo má kolo. Mezi partnery akce patří město Brno, městská část Brno-střed, Škoda Auto, Folza, Notino, ČSOB, Zdravotní pojišťovna 211, Glenmark, DRS stavební, Vinařství Michna, Hranice Humoru, EGAP a Rádio Krokodýl.

Více informací o slavnostním zahájení najdete ve facebookové události, více o Majkově cestě a charitativním projektu Jedna se počítá najdete na instagramu a webu Jedna se počítá.

Důležité odkazy