30. června 2015

Náhrada za Dobrák se našla. Letní kino Brno-střed začne na nádvoří radnice promítat 7. července

Po šesti sezónách na koupališti Dobrák se letní kino provozované spolkem Noční motýl stěhuje do prostor nádvoří radnice městské části Brno-střed na Dominikánské ulici. Promítat se bude denně od 7. července do 30. srpna.

„Rádi jsme nápad přesunout letní kino na nádvoří radnice podpořili a do spolupráce jsme se aktivně zapojili. Ten prostor má své kouzlo a už dlouho se uvažovalo o tom, jak ho – zvláště ve večerních hodinách a o víkendech – smysluplně využít,“ řekl starosta městské části Brno-střed Martin Landa a doplnil: „Chod úřadu a komfort veřejnosti nebude projekcemi nijak dotčen, plátno instalujeme v zadní části nádvoří a mobiliář se instaluje vždy až před představením.“

Provoz Letního kina Brno-střed bude v úterý 7. července zahájen již ve 20:00 vystoupením revivalové kapely The Newmour Experience. Po něm následuje žonglérský vstup Martina Hostinského, na který ve 21:30 naváže projekce kultovního snímku Toma Tykwera Lola běží o život. O výši vstupného na zahajovací večer rozhodnou sami diváci, protože vstupné bude dobrovolné.

„Ač jsme oproti minulým ročníkům změnili místo promítání, promyšlená dramaturgie zaměřená na publikum, které očekává kvalitní a hodnotnou filmovou zábavu, zůstalo. Každý večer se hraje jiný film a diváci se mohou těšit na snímky zahraniční i české kinematografie,“ představila dramaturgii projektu Monika Šimková ze spolku Noční motýl.

Kino promítá za každého počasí. Začátky představení jsou v červenci ve 21:30, v srpnu ve 21:00. Vstupenky jsou v prodeji na místě vždy půl hodiny před začátkem představení, a to v cenách 90 Kč (jednorázové vstupné), 450 Kč (permanentka na 6 vstupů) a 690 Kč (permanentka na 10 vstupů).

Kompletní program bude zveřejněn na webových stránkách www.kinobude.cz.

LETNÍ KINO BRNO-STŘED

Program padesáti pěti hracích večerů kina je sestaven tak, aby si v něm našli svůj oblíbený snímek milovníci všech žánrů. Jsou v něm zastoupeny divácky úspěšné filmové hity jako Velký Gatsby, Velká nádhera, Interstellar nebo Vlk z Wall Street, stejně jako diváky milované snímky severské kinematografie či komedie Woodyho Allena.

Díky spolupráci s Goethe-Institutem je v programu zařazena řada špičkových snímků německé kinematografie. Diváci si tak budou moci znova vychutnat filmové lahůdky z dílny Fatiha Akina Soul Kitchen a Solino, Tykwerův snímek Zimní spáči nebo úspěšný film Wolfganga Beckera Good bye, Lenin!

Na své si v programu kina přijdou i milovníci filmové klasiky, kteří se mohou těšit na filmy ze zlatého fondu světové kinematografie. Uvidí například jeden z nejkultovějších hollywoodských filmů všech Casablanca, drama Stanleyho Kubricka Mechanický pomeranč nebo vrcholný opus Federica Felliniho Amarcord.

Programovou novinkou letošního roku je širší zastoupení stále oblíbenějších českých dokumentů. Promítat se bude dokument Evy Tomanové Stále spolu, film Jany Ševčíkové Opři žebřík o nebe o síle víry a hodnotě oběti, o tom, jak moc se člověk dokáže vydat za druhé, nebo nejnovější časoměrný snímek Heleny Třeštíkové Mallory.  Na pondělí 27. července je připravena premiéra dokumentu Jana Hanáka Ostrov Jura, kterou doprovodí diskuze s autory. Milovníci adrenalinu a dobrodružství se mohou v sobotu 15. srpna těšit na Ozvěny Expediční kamery a Snow film festu, kdy se budou promítat čtyři vítězné snímky z těchto světových soutěží.

Program letního kina ukončí 30. srpna jeden z nejlepších filmů loňského roku Divoké historky režiséra Damiána Szifróna.

TZ - Letní kino Brno-střed

Důležité odkazy