29. srpna 2022

Moje oblíbené místo v Brně-střed zná vítěze

Od pátku 26. srpna 2022 známe vítěze fotografické soutěže, kterou vyhlásila radnice Brno-střed. Od 1. května do 10. srpna lidé mohli posílat až tři fotografie svých oblíbených míst v městské části Brno-střed. Do soutěže bylo přihlášeno 176 soutěžních fotografií od 76 fotografů.

Soutěžní snímky vyhodnocovala a tři nejzajímavější fotografie vybrala porota, která byla složená z profesionálních fotografů Tomáše Hájka a Jiřího Slámy, starosty městské části Brno-střed Vojtěcha Mencla, Honzy Šmikmátora, zástupce reklamní a PR oblasti na volné noze, a Kateřiny Dobešové, tiskové mluvčí městské části Brno-střed.

Kromě prvních tří míst porota na závěr udělila i tři zvláštní ocenění starosty městské části Brno-střed za originalitu a umělecký dojem.

1. místo:
Anna Folková s fotografií Kraví hora

2. místo:
Jiří Kružík s fotografií Zlaté Brno

3. místo:
Stanislav Chlup s fotografií Rašínova

Ocenění starosty získala fotografie Adriany Brandštetrové Brno-střed módní, fotografie Michala Meissnera Petrov a fotografie Milana Kmenta Planeta Brno.

Na akci Otevřená radnice, kde byly vystaveny všechny soutěžní fotografie, mohli o nejlepší snímek hlasovat také návštěvníci. Cenu návštěvníků získal Zdeněk Adler s fotografií Ostrov uprostřed moře.

„Všechny soutěžní snímky si zaslouží alespoň slovní ocenění a pochvalu, je vidět, že lidé mají naši městskou část rádi a nacházejí zde spousty krásných míst. Osobní setkání s vítězi mě přesvědčilo, že soutěž má smysl a že je zájem, abychom v ní pokračovali, takže už se začínám těšit na další ročníky“ doplnil starosta Ing. arch. Vojtěch Mencl (ODS). 

„Překvapila mě kvalita a pestrost odevzdaných soutěžních fotek. Jen to potvrzuje, jak krásná městská část Brno-střed vlastně je. Pokud jde o vítězné fotografie, byl jsem rozhodně spokojený. Vítězná fotka má skvělou atmosféru, nafouknuté lunalóny vypadají jako bubliny na louce. Snímek na druhém místě je klasický záběr dominanty centra města, výjimečné na něm je světlo, při kterém byl pořízen. A fotka, která získala pomyslnou bronzovou medaili, je zase speciální místem odkud byla pořízena. Linie jedné z brněnských ulic byla autorem snímku zachycena z obřího kola na Moravském náměstí." dodal fotograf Tomáš Hájek.

Galerie všech soutěžních fotografií.

Důležité odkazy