29. září 2010

Městská část Brno-střed otevře Zelný trh i farmářům

Radnice městské části Brno-střed plánuje zavedení farmářských trhů v centru Brna. Na Zelném trhu.

„Společenská poptávka po tomto novém fenoménu je obrovská. Navíc jsme velmi překvapeni úspěchem premiérových Slavností jídla, které proběhly během posledního zářijového víkendu na náměstí Svobody. Cestu si na ně našly tisíce návštěvníků," uvedl starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka a pokračoval: „Záměr konání farmářských trhů předložím Radě městské části ke schválení, připravíme také návrh změny tržního řádu města Brna, který tento druh prodeje bude umožňovat, a pokusíme se vymezit možný sortiment včetně toho, jaké zázemí případní prodejci potřebují."

Podle starosty by farmáři mohli na Zelném trhu začít pravidelně prodávat na jaře příštího roku. „Konání farmářských trhů musí být nastaveno tak, aby se co nejméně dotklo stávajícího režimu prodeje hlavního sortimentu, kterým je ovoce a zelenina. Jako vhodný den, kdy by se pravidelný farmářský trh na Zelňáku mohl konat, se nabízí sobota. O čase konání, ale i rozsahu však budeme ještě jednat," upřesnil Šťástka.

V současné době je tržiště na Zelném trhu v provozu od března do října ve všední dny 6.00–17.30 hod., v sobotu 6.00–12.30 hod., v období listopad až únor pak v časech 6.30–16.30 hod. (všední dny), resp. 6.30–12.30 hod. (sobota).

Celkem je zde 135 prodejních míst. Prodávaný sortiment je vymezen Tržním řádem města Brna – jedná se především o ovoce a zeleninu. V prosinci se zde pak konají radniční Vánoce na Zelňáku. Radnice Brna-střed také počítá s kultivací samotného tržiště a prodejních stánků a to v návaznosti na plánovanou rekonstrukci náměstí.

 

TZ_městská část Brno-střed otevře Zelný trh i farmářů

Důležité odkazy