19. května 2014

Léto v centru obohatí stejnojmenný festival, ale i oslavy na koupališti, gastronomické akce a pláž

Program druhého ročníku celoprázdninového kulturního festivalu Léto v centru zná všechny své hudební hvězdy, stejně jako program pro malé návštěvníky. Začne v den Svátku hudby, tedy v sobotu 21. června, a bude pokračovat každý prázdninový pátek v parku na Moravském náměstí.

„Koncept pravidelných jednodenních akcí se nám vloni velmi osvědčil, provedli jsme jen několik drobných změn – program pro děti začne pokaždé až ve tři hodiny odpoledne a mírně jsme zkrátili délku večerních koncertů. Během festivalové sezóny mají totiž kapely většinou nachystaná hodinová vystoupení,“ uvedl za pořadatele starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka.

Každý z desítky festivalových dní začne výtvarnou dílnou pro děti. Pro ně bude také vždy v 16.00 hod. připraveno divadelní představení. Následující dvě vystoupení jsou vyhrazena začínajícím a méně známým hudebníkům a skupinám, kteří se účastní projektu Music Point. Program pak uzavře hlavní koncert, který začne ve 20.30 hod. „Naše kulturní a vzdělávací středisko, které akci organizuje, opět namíchalo mix žánrů a účinkujících, tak aby si na své přišly různé generace posluchačů,“ láká k návštěvě starosta Šťástka. Na pódiu se postupně představí: O5 & Radeček (21. 6.), Acoustica (4. 7.), Radim Hladík a Blue Effect (11. 7.), UDG (18. 7.), Luboš Andršt Blues Band (25. 7.), Prague Conspiracy (1. 8.), ATMO music (8. 8.), Voxel (15. 8.), Folk Team (22. 8.) a AG Flek (29. 8.). Vstup na veškerý program v parku na Moravském náměstí je zdarma. Bližší informace a fotogalerie z loňského prvního ročníku jsou k dispozici na webových stránkách www.letovcentru.cz.

Kromě kulturního a vzdělávací střediska přispěje k obohacení prázdninového dění i další radniční organizace, která provozuje sportovní a rekreační areál na Kraví hoře. Jeho krytý bazén totiž slaví deset let od zahájení provozu. První akcí bude třetí ročník preventivně-zábavného projektu Hvězdy nad Kraví horou. Ten proběhne ve venkovní části koupaliště už v pátek 23. května. Během dne se představí jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje či neziskové organizace působící na území městské části Brno-střed. Pro děti bude připraveno zábavné odpoledne, pro dospělé pak zóna prevence. Večerní program zajistí vystoupení skupin Cimbal Classic a The Rolling Stones Revival Brno. „Koupaliště zůstane i po těchto koncertech otevřené, neboť poslouží jako hlavní výhledová plocha na zahajovací ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis, který bude odpalován ze Špilberku,“ pozval na koupaliště Šťástka. Další část oslav se během léta ponese ve sportovním, zábavném, ale i vzpomínkovém duchu. „Na koupališti například proběhnou závody ve volném potápění bez přístrojů, takzvaný freediving. Aktivně zasportovat si budou moci návštěvníci koupaliště během beachvolejbalových a fotbalových turnajů, při cvičení na trampolínách nebo při lekcích aquaerobiku,“ pokračoval ve výčtu chystaných aktivit starosta. Dětem bude určeno několik turnusů příměstských táborů nebo dětský den. O zábavu se postarají kapely, které budou v průběhu prázdnin v areálu hrát – 26. června to budou Dextreat a Kacebo, 17. července Ready Kirken a v srpnu The Fireballs. Návštěvníci se také mohou těšit na finále soutěže o nejkrásnější dívku v plavkách Bikini Contest. „Rádi bychom také uspořádali fotosoutěž historických i současných snímků koupaliště, kterou plánujeme vyhlásit na začátku června s tím, že výsledky vyhlásíme během zářijového dne otevřených dveří,“ doplnil Libor Šťástka.

Radnice městské části Brno-střed také – především propagačně – podporuje i další zajímavé projekty. „Milovníky gastronomických zážitků jistě osloví festivaly Víno z blízka a Jídlo z blízka, stejně jako Léto na divadelním dvoře,“ upozornil na další akce Libor Šťástka, který také připomněl, že i letos by se na náměstí Svobody měla objevit již tradiční pláž. „Ve fázi příprav je také vznik malé venkovní kulturní scény na Jakubském náměstí. Zcela přirozeně zde vzniklo zajímavé centrum zábavy a setkávání lidí. Provozovatelé zdejších restauračních zahrádek navíc založili spolek a mají vymyšlený zajímavý program. Společně nyní řešíme umístění malého pódia a definitivní podobu letních aktivit,“ uzavřel představení prázdninových plánů radnice starosta Šťástka.

TZ-Léto v centru

Důležité odkazy