8. června 2010

Jazzovou sérii na Kraví hoře zahájí Petr Bende

Koncertem Petra Bendeho bude ve čtvrtek 10. června v 19.00 hod. zahájena série Jazz na Kraví hoře 2010. Poté bude znít hudba v areálu koupaliště každý čtvrtek až do konce prázdnin.

„Je to další z mnoha našich aktivit, jak zpestřit život a dění v naší městské části," uvedl starosta Mgr. Libor Šťástka a zároveň doplnil informaci o tom, komu jsou koncerty určeny: „Na všechna vystoupení se dostanou návštěvníci s platnou vstupenkou na koupaliště, takže zváni jsou ti, kteří si zrovna přišli zaplavat, stejně jako milovníci jazzu – neplavci, jen si místo lístku na koncert zaplatí za vstup do areálu."

 Program:

 • 10. 6. / Petr Bende – zahájení letní série
 • 17. 6. / Pitch Bender – pop, nu-jazz, groove, radost, energie, zábava
 • 24. 6. / Petr Vít, Azar Abou, Veronica Vítová – krása flamenkové hudby a tance v podání opravdových virtuosů
 • 1. 7. / Slow Hand – bigbít jako řemen
 • 8. 7. / Danielle Lamb band Band – australská vokální světoběžnice vhudební komunikaci sbrněnskými přáteli
 • 15. 7. / Solid Connection – jazzová pohoda pro letní večer
 • 22. 7. / Aroma Sound – dobře kořeněný funk jazz
 • 29. 7. / Louisovi sirotci – dixielandová parta s neopakovatelným vokalistou Karlem „Louisem" Strykem
 • 5. 8. / Maňana – jazzový relax ve stylu maňana
 • 12. 8. / Bonbon Rudy Hájka – kolektivní hudební poklona jazzové tradici
 • 19. 8 / Milan Kašuba Trio – brněnský kytarový fenomén
 • 26. 8. / Monika Bagárová a Band – finalistka Superstar konečně v doprovodu živé kapely

Začátky koncertů vždy v 19:00 hod.

Sérii Jazz na Kraví hoře 2010 pořádá koupaliště na Kraví hoře a městská část Brno-střed ve spolupráci s agenturou 24-7 Promotions. Akce se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed Mgr. Libora Šťástky.

Rodák z Újezda u Rosic Petr Bende začal profesní muzikantskou dráhu ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka ve skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a především Carmen na postu bubeníka a zpěváka absolvoval stovky vystoupení. Souběžně věnoval pozornost svému projektu, kapele Petr Bende band, se kterou prezentoval vlastní skladby a objížděl malé festivaly a soutěže. Z mladého muzikanta se postupně stal skladatel, textař a multiinstrumentalista. V roce 1996 zvítězil v soutěži Zlín talent v kategorii zpěvák. Byl také finalistou Mladé písně Jihlava 2000, finalistou Porty, účastníkem Zahrady 1999–2000 a v roce 2002 zvítězil v soutěži hudebních skupin Mohelnice. V roce 2004 vystupoval jako host na letním turné před skupinou Čechomor a s kapelou v témže roce také koncertoval na podzimním tour slovenských No Name. Průlomem Petra Bende do českého hudebního dění se stalo v červnu 2005 druhé místo v soutěži Česko hledá SuperStar.

Areál letního koupaliště na Kraví hoře, pocházející z šedesátých let minulého století, patří svou polohou a přírodním charakterem mezi nejcennější rekreační a oddechová místa v Brně. V současnosti v sobě areál spojuje možnost odpočinku v moderním a přitom nanejvýš přírodním prostředí. Projekt rekonstrukce začal v roce 2001 a realizace byla dokončena v roce 2004, kdy byl areál 1. 5. slavnostně otevřen. Krytý plavecký bazén, který pro své unikátní architektonické ztvárnění získal řadu ocenění, nabízí během roku možnost plavání pro veřejnost i sportovní kluby v pětadvacetimetrovém bazénu, dále menší patnáctimetrový bazén pro děti a vířivku. Venkovní areál s dvěmi bazény nabízí i řadu vodních doplňků, hřiště na fotbal s travnatým i umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal a stolní tenis. Pro nejmenší je k dispozici pískoviště. V rámci zpracovaného generelu rozvoje se počítá s vybudováním zamýšlené dětské zóny (k otevření by mělo dojít během letošní letní sezóny) a do budoucna i s umístěním toboganu a skluzavky u venkovních bazénů. Do dalších let pak má městská část zpracovanou studii na vybudování welness centra, dnes již oblíbeného druhu odpočinku pro celé rodiny, o které bude v návaznosti na finanční prostředky areál na Kraví hoře rozšířen. Koupaliště provozuje příspěvkové organizace městské části Brno-střed Sportovní a rekreační areál Kraví hora.

Produkční a reklamní agentura 24-7 promotions (www.24-7promotions.cz) patří k významným brněnským pořadatelům kulturních akcí. Od roku 2002 připravuje festival JazzfestBrno, dále se spolupodílí mimo jiné na organizaci akcí, jako jsou Mezinárodní festival Janáček Brno, festival španělské kultury Iberica či putovní hudební přehlídka Hradologie.

TZ_Jazzovou sérii na Kraví hoře zahájí Petr Bende

Důležité odkazy