20. ledna 2021

Jak na očkování proti covid-19

Očkování obyvatel Brna a celého kraje zajišťuje Jihomoravský kraj. Ten aktivoval bezplatnou registrační linku pro občany 80+, registrovat se je možné i přes webové stránky. Registrační linku nabízí také stát a radu lze získat i na našem úřadě.

Registrace na očkování proti covid-19 byla spuštěna 15. ledna a první se registrují občané ve věkové kategorii 80 let a více. Registrovat se je možné několika cestami.

 • Elektronicky na stránce: registrace.mzcr.cz 
  Pokud můžete, požádejte své blízké, například děti, vnoučata, aby vám s registrací pomohli a v klidu ji s nimi vyplňte.
 • Bezplatná registrační linka Jihomoravského kraje: 800 129 921
  Linka obsluhovaná několika operátory je dostupná v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hodin, operátoři vám s registrací přímo pomohou.
 • Celostátní registrační linka: 1221
  Několik desítek operátorů celostátní linky pomůže s registrací ve všední dny od 8.00 do 19.00 hodin, o víkendech od 9.00 do 16.30 hodin.
 • Poradenské linky radnice Brno-střed: 778 526 946, 778 526 947
  Pokud neuspějete se žádnou předchozí možností, pracovnice sociálního odboru radnice se vám pokusí pomoci a poradit, jak postupovat dál. Telefonní linky jsou v provozu ve všední dny od 8.00 do 16.00 hodin a jsou určeny pro občany primárně ve věku 80 let a starší s bydlištěm v městské části Brno-střed.
 • Co je nutné pro registraci?
  Pokud se chcete zaregistrovat na očkování, budete potřebovat znát své rodné číslo, bydliště a preferované místo očkování. Je potřeba mít u sebe kartičku pojištěnce a svůj mobilní telefon.
   

Věříme, že vaše registrace bude úspěšná. Vždy je však dobré poradit se s rodinou, případně obvodním nebo specializovaným lékařem, zda je pro vás očkování v tuto chvíli vhodné.

"Aktivní přístup Jihomoravského kraje, který připravil linku pro seniory a pomáhá jim s registrací, vítáme. Lze očekávat, že obě linky, státní i krajská, budou hodně vytíženy, proto považuji za důležité zapojit i náš úřad a našim starším občanům nabídnout možnost zavolat přímo k nám. Přidali jsme dvě další telefonní linky a kolegyně ze sociálního odboru jsou připraveny vysvětlit, poradit, pomoci jim s registrací. V městské části Brno-střed žije při bližně 4 300 seniorů ve věku 80 a více let a my bychom velice rádi dosáhli toho, že se správné a aktuální informace dostanou opravdu ke všem, že dokážeme zachytit i například ty, kteří se nemají s kým se ve svém okolí poradit, nejsou si jistí s obsluhou mobilního telefonu, nepracují s počítačem a třeba jim bude lépe vyhovovat kontakt s pracovníky z radnice." doplnila Mgr. Marie Jílková, radní Brno-střed, do jejíž gesce spadá oblast sociální a zdravotní.

Důležité odkazy