26. října 2021

Brno-střed má nové volnočasové centrum na Vojtově

Příspěvková organizace městské části Brno-střed Kávéeska, která již řadu let zajišťuje provoz Divadla Polárka, klubu Leitnerova a centra volného času Botanka, nově provozuje také volnočasové centrum na ulici Vojtova 7.

Nové volnočasové centrum Vojtova je místem pro mezigenerační setkávání a aktivní trávení volného času. Celá rodina od nejmenších po nejstarší si zde může zacvičit, zazpívat, tvořit i malovat. K dispozici jsou kurzy pohybové, hudební a výtvarné, tvořivé dílny, přednášky, výlety, hudební vystoupení i akce pro širší veřejnost.

„Volnočasové centrum Vojtova je místem pro setkávání a trávení volného času všech generací. V programu centra naleznete pravidelné cvičení, třeba fitness, jógu, kalanetiku, pilates, ale i hudební a výtvarné tvůrčí workshopy. Přichystána je spousta přednášek a diskuzí například o historii města Brna, výživě a zdraví, bezpečnosti na internetu, ale i cestovatelské večery. Srdečně Vás zvu, přijďte se podívat, určitě si z pestré nabídky vyberete,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Pro celou rodinu jsou plánována hravá víkendová odpoledne, která jsou zároveň malou ochutnávkou nabízených kroužků. Třeba pohybové divadlo nebo folklórníček děti zaručeně nadchnou. Na své si přijdou i milovníci hudby a tance. Vojtova chystá hned několik společenských podvečerů u vína včetně písniček na přání.

„Témata jako mezigenerační setkávání, aktivní stárnutí, péče, solidarita, angažovanost rodin nebo prorodinné aktivity jsou v této době velmi frekventovaná hesla. A my se je snažíme uvést do života, nejen o nich hovořit,“ doplnil Mgr. Tomáš Pavčík, ředitel Kávéesky.

Vize centra je udržovat okolo sebe živou komunitu, která bude efektivně využívat volný čas a zapojovat se do veřejného života. Vojtova byla také úspěšná při získání finanční podpory od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci projektu Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům 2021.

Celková plocha vnitřního prostoru centra je zhruba 750 metrů čtverečních, které jsou tvořeny 63metrovým sálem pro cvičení, 84metrovým sálem na přednášky, koncerty a větší setkání, dále výtvarnou dílnou, dětskou klubovnou a zázemím se šatnami a sociálním zařízením. Centrum má bezbariérový vstup a výtah. V letních měsících se pro kulturní a společenské akce bude moci využívat také atrium, zahrada a hřiště ve vnitrobloku.

Podrobnější informace včetně rezervačního systému naleznete na stránkách: www.kaveeska.cz, případně volejte na tel. číslo: 775 857 959 nebo pište na e-mail: recepce@kaveeska.cz.

Důležité odkazy