2. ledna 2017

Betlémské dary pro všechny osamělé a potřebné

V pátek 6. ledna 2017 se v Brně na Zelném trhu  uskuteční druhý ročník dobročinné akce s názvem Betlémské dary.

Pro všechny seniory, opuštěné, potřebné, osamělé nebo sociálně slabé bude akce příjemným vyvrcholením a zároveň zakončením vánočních svátků. Také je jistě zahřeje teplá polévka a potěší krátký kulturní program.

Dobročinná akce, která je naplánována na Tříkrálový svátek 6. ledna 2017, se uskuteční na Zelném trhu od 13:00 do 16:00 hodin. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma a vítáni jsou především ti, kdo se cítí ve svém životě osamělí nebo naopak chtějí dobrým skutkem potěšit potřebné. Proto je smyslem této společenské akce sbližování všech návštěvníků. Vítány jsou ovšem i rodiny s dětmi, které si užijí prostředí dílen zřizovaných organizacemi Botanka a Salesiánské středisko mládeže Líšeň a hlavně ochutnají palačinky od Café Práh. Doprovodný program zajišťuje sbor Armády spásy pod vedením Igora Mamojky a soubor dětí ze Salesiánského střediska mládeže Líšeň.

I v druhém ročníku bude betlémským darem teplá polévka, tentokrát si návštěvníci pochutnají na gulášovce. V rámci sounáležitosti s potřebnými a osamělými budou polévku podávat také představitelé z řad partnerů a institucí, mezi které patří Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Armáda spásy, Masarykova univerzita nebo Brněnský deník Rovnost a další partneři projektu. Příjemné uzavření vánočního času za přítomnosti Tříkrálové sbírky a Armády spásy podpoří i první náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík a radní městské části Brno-střed pro věci sociální a zdravotní a národnostní menšiny Mgr. David Oplatek. Za Jihomoravský kraj přijde všechny přítomné pozdravit náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal.

 „Chceme dostupnými prostředky pomáhat těm, kteří potřebují naši pomoc, neboť charitativní akce tohoto typu u nás stále chybějí. Vánoční čas je období, kdy si samotu uvědomujeme nejbolestněji, proto pořádáme tuto akci pro všechny potřebné, ať už to jsou senioři nebo někdo, komu jen chybí společnost. Kašpar, Melichar a Baltazar přinesli 6. ledna do Betléma dary v podobě zlata, kadidla a myrhy. My v rámci akce Betlémské dary věnujeme návštěvníkům teplou gulášovou polévku, na kterou bych tímto rád všechny pozval,“ uvedl ing. Petr Petkovský, jednatel pořadatelské agentury Sun Drive.

Je to první akce v roce 2017, kterou radnice Brno-střed pro veřejnost na Zelném trhu připravuje a je v souladu s rostoucím trendem počtu akcí na Zelném trhu. Podle slov třetí místostarostky Mgr. Jasny Flamikové je záměr v pořádání akcí jasný: Chceme podpořit prodejce, kteří jsou zároveň lokálními producenty potravin.“. Zelný trh v roce 2017 uvidíme vzkvétat i díky následným akcím, například v únoru návštěvníky čeká Láskyplný Zelňák, který bude předcházet svátku svatého Valentýna. Městská část Brno-střed chystá výzvu pro spolupořadatele akcí na rok 2017. Cílem je oživit Zelný trh, podpořit lokální zemědělce a rozšířit nabídku pro veřejnost.

Udělejte dobrý skutek a připojte se k nám.

Důležité odkazy