Zelný trh

Zelný trh je jediným místem v republice, na kterém zákazníci najdou téměř celý rok šest dní v týdnu široký sortiment lokální i dovozové zemědělské produkce.

Tržiště se rozkládá na náměstí v historickém centru města. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy neslo název Horní trh, jehož součástí byl také Drůbeží, Hrnčířský a Vetešnický trh. V současné době je zde vytvořeno 130 míst pro prodej ovoce, zeleniny, květin, sazenic, koření, medu a dalších farmářských výrobků. V horní části tržiště nabídku doplňuje prodej drobného občerstvení, především v letních měsících to jsou prodejci zmrzliny a nápojů.

Zákazníci na trhu najdou jak lokální výpěstky drobných zemědělců, kterých se za sezonu objeví okolo třicítky, tak přebytky ze zahrádek. Prodejci tohoto sortimentu mají povinnost označit svůj prodejní stánek tabulkou se zelenými pruhy. Kapacitu trhu doplňují obchodníci nabízející překoupený sortiment, jejich stoly jsou označeny tabulkou s pruhy oranžovými.

Prodejní sezona obvykle začíná v lednu a končí v půli listopadu, kdy stánky s ovocem a zeleninou vystřídají adventní trhy. Zelný trh je v provozu od pondělí do pátku od 6.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 6.00 do 14.00 hodin, aktuální informace nakupující najdou na webu Trhynazelnaku.cz a stejnojmenné facebookové stránce Trhy na Zelňáku

Důležité odkazy