28. listopadu 2022

Zahájili jsme Advent na Zelňáku

V pátek 25. listopadu jsme slavnostně rozsvítili krásnou jedli ojíněnou, která letos zdobí Advent na Zelňáku. Adventní stánky na Zelném trhu lákají k nákupům a setkáním s blízkými až do 23. prosince.  

Za vánoční strom děkujeme rodině Valachových z Rebešovic. Jedle rostla v jejich předzahrádce mnoho let, bohužel však už její kořenový systém přerostl a neměla dostatek prostoru.

Advent na Zelňáku

Na Zelném trhu se můžete těšit na více než 100 prodejních stánků s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců, nabídku pak doplňují rozmanité vánoční občerstvení a teplé nápoje z produkce povětšinou místních gastro provozovatelů. Atmosféru každý den v odpoledních hodinách zpříjemňuje hudební doprovodný program laděný do poklidnějších žánrů.

Vánoční nálada vládne i na Moravském náměstí u Jošta, kam se vrátily stánky s řemeslnými výrobky a také stánky neziskových organizací, umístěn je zde kulatý bar a děti opět mohou svézt na dětském kolotoči. Po přestávce se do parku na Moravském náměstí vrátilo vyhlídkové kolo.

Součástí letošních adventních trhů je také charitativní projekt Daruj Kelímek. Zapojit se je snadné. Stačí dopít svůj vánoční drink a zálohovaný kelímek vrátit na stánku Daruj Kelímek. Pro kterou z 18 organizací 50 korun za zálohu za kelímek poputuje, je jen na vás. Stánky najdete jak na náměstí Svobody, tak Dominikánském náměstí a Zelném trhu. 

Informace o programu a stáncích na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí najdete na webu https://brnenskevanoce.cz/

Důležité odkazy