3. července 2020

Začátek prázdnin s festivalem Uprostřed

Program festivalu Uprostřed láká v prvních dvou prázdninových týdnech na koncerty, procházku s tajemným cílem a hackerský výlet do českého jazyka.

Festival až do 9. září zpříjemní nejen hlavní náměstí centra města, ale ukáže návštěvníkům také jeho méně známá zákoutí.  Program připravuje společně TIC Brno a příspěvková organizace městské části Brno-střed Kávéeska, více informací je zveřejněno na www.festivaluprostred.cz.

Hudební promořování, Anoda+

3. 7. v 17.00 hodin, Moravské náměstí u Jošta

Zahrají 1flfsoap, PDCH a andrei.

Tanečky pod věží, DJ Cliché

3. 7. v 19.00 hodin, nádvoří Staré radnice

DJ Cliché je ostřílený člen týmu Weddig DJs, který rozproudí zábavu všude a za všech okolností. Jak mu to půjde na nádvoří Staré radnice ucítíte na vlastní nohy.

Minami

8. 7. ve 20.00 hodin, nádvoří Staré radnice

Mladá rocková kapela z Prostějova okamžitě po založení zaujala publikum jako předskokan Čechomoru. Od té doby si je jako support vybrali i Mirai nebo Ewa Farna. Uprostřed je zažijeme prvně jako headlinery.

Čeština 2.0

10. 7. v 19.00 hodin, Leitnerka

Online slovník Čeština 2.0 (www.cestina20.cz) vzniká už více než 11 let zásluhou všech uživatelů češtiny. Každý den v něm přibývají desítky nových výrazů, které obohacují mateřštinu a rozšiřují slovní zásobu nás všech. Zakladatel slovníku a autor knihy Hacknutá čeština Martin Kavka se vás pokusí přesvědčit, že současná čeština rozhodně není v úpadku, ale naopak vzkvétá. Že ji není nutné oprašovat jako porcelánovou panenku a bát se, že nepřežije, ale místo toho ji i nadále zvesela hackovat. Martin Kavka přijede na Leitnerku představit dost možná nejpopulárnější současný slovník. Čeká vás autorské čtení, křest tištěné publikace a možná dojde i na powerpoint karaoke.

Best od 70´s, DJ Libor Velek

10. 7. v 19.00 hodin, nádvoří Staré radnice

Matador brněnských diskoték DJ Libor Velek opráší svou sbírku oldies vypalovaček a rozjede zábavu Best od 70´s.

Ultreia!, Efemér & Hana Kubešová

14. 7. v 16.00 hodin, sraz před kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie na Křenové

Oblíbené boty, které sešly věkem, ale nechceme se jich zbavit. Poutník dobře ví, jak je obutí důležité. S oděvní návrhářkou Hanou Kubešovou vdechneme starým botám nový život. V čase vrcholícího léta nejdříve podnikneme pouť horkým městem, abychom hledali inspiraci a materiály v oázách s veteší. Poté se ukryjeme v tajné zahradě, kde budeme odpočívat a společně pracovat.

I AM NORMAL: EXAMPLE NO.3, Buranteatr

14. 7. v 19.00 hodin, Moravské náměstí u Jošta

I AM NORMAL, RIGHT? JUST LIKE YOU. Umělecký projekt na pomezí výtvarné instalace, performance a happeningu.

Důležité odkazy