14. října 2016

Týden pro inkluzi v Divadle Polárka

Festival s divadelními představeními a workshopy.

Divadlo Polárka pořádá ojedinělou událost s názvem Týden pro inkluzi ve spolupráci se společností Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s. a Divadlem Aldente, které pracuje s herci s Downovým syndromem. V rámci festivalu proběhne vernisáž, čtyři divadelní představení a workshopy a dílny pro veřejnost navázané právě k inscenacím.
Divadlo Polárka jedním ze tří pracovišť spadajících pod Kulturní a vzdělávací středisko "U Tří kohoutů", které je příspěvkovou organizací městské části Brno-střed.
"Handicap nemá a nemusí člověka vyčleňovat ze společnosti, bránit mu v nejrůznějších aktivitách a radostech – třeba hraní divadla". Divadlo Polárka se proto v říjnu zapojí do celorepublikové akce "Týden pro inkluzi" – v rámci ní srdečně zve na malý festival, na kterém budou k vidění kromě jiného zcela ojedinělá divadelní představení dětí i dospělých s různým typem handicapu.
čt 20. 10. v 17:30 hodin – Být či nebýt SPOLU? – komponovaný večer Divadla Aldente. Akce se koná za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové
pá 21. 10. v 19:00 hodin – Příběhy přes bariéry – storytellingové představení herců-vozíčkářů
so 22. 10. v 10:30 a 15:30 hodin – Bratři Lví srdce – představení Divadla Polárka po představení následuje workshop
ne 23. 10. v 15:30 hodin – Maminko, jsi důležitá jako šraňky v tunelu! – představení Divadla Aldente po představení následuje workshop.
 
Více informací o akci je možné získat na webových stránkách http://www.divadlopolarka.cz/?p=4769.
 
 

Důležité odkazy