16. března 2022

Setkání / Encounter 2022

Studenti Janáčkovy akademie múzických umění pořádají již 32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Po dvou letech se festival vrací do původní podoby – v divadle. Návštěvníky čeká hned několik nových výstupů!

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který se letos bude konat od 29. března do 2. dubna, dává příležitost vysokým uměleckým školám z celého světa prezentovat svou tvorbu. Kromě hlavního programu toho ovšem nabízí mnohem víc. Poskytuje prostor k setkávání rozdílných kultur, divadelních žánrů, sdílení nových tvůrčích přístupů, ale i k získávání inspirativních zážitků a mezinárodních zkušeností.

Tématem letošního ročníku je (In)visibility. "Toto slovo může mít pro každého jiný význam, a o to nám šlo. Letošním tématem chceme nahlédnout především za to ihned viditelné  – aby bylo možné spatřit opravdovou podstatu věcí. Chceme přehlédnout hranice, nahlédnout pod povrch, prohlédnout do nitra, a zahlédnout smysl divadla, člověka i setkání” říká koordinátorka festivalu Barbora-Anna Lebánková.

Pro 32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se stal ambasadorem herec Michal Isteník, kterého můžete znát například z Městského divadla Brno, nebo seriálu Most! či Kukačky.

V letošním roce bude novinkou další programová linie pod názvem Blindspot, která představí divákům progresivní, méně tradiční formy divadla a umění, jako je např. fyzické divadlo, akrobacie, nový cirkus, tanec, apod. Další novinkou bude tzv. Atrakce, což bude odpoledne plné interaktivních aktivit, které obohatí doprovodný program. Proběhne dva týdny před samotným festivalem a to 17. března 2022 v centru Brna. Cílem je nejen pozvat diváky na letošní SETKÁNÍ/ENCOUNTER, ale i oživit brněnské balkony a pasáže pomocí performativního umění.

Podrobnější informace a program naleznete na www.encounter.cz.

Důležité odkazy