10. března 2023

Rezidence Café Kaprál přináší program i letos

Unikátní literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, bude se svým program pokračovat i letos. 

Pilotní program spojený s konverzí bytu na kulturní prostor, který se podařilo uskutečnit díky kandidatuře Brna na titul Evropské hlavní město kultury, a který se skvěle etabloval jako místo pro literární setkání, čtení, besedy, knižní křty a další akce, bude díky finanční podpoře ze strany města Brna a díky městské části Brno-střed pokračovat pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028 i v letošním roce. Vedle již zavedených formátů návštěvníky čeká i slam poetry nebo performance.

Na dramaturgii jednotlivých večerů v tomto jedinečně zachovalém bytě po brněnském básníkovi Zeno Kaprálovi (1941–2020) na Údolní 17 se společně s TIC BRNO podíleli zástupci brněnských nakladatelství Druhé město, Větrné mlýny a Host s Moravskou zemskou knihovnou a časopisem Host. Jarní programový blok začíná 4. dubna. V literárním salonu se budeme až do června setkávat každé úterý a čtvrtek, a to zpravidla od 19.00 hodin, na druhý programový blok se mohou návštěvníci těšit po letních prázdninách. Vstup na akce je zdarma. 

Bližší informace na cafekapral.cz.

Důležité odkazy