31. srpna 2016

Radnice Brno-střed se podruhé otevře lidem

Pozvánka na rozmanitý dvoudenní program v rámci Dne otevřených dveří.

Druhý ročník festivalu Otevřená radnice se uskuteční na radnici Brno-střed již v tento pátek a sobotu 2.–3. září. V programu nechybí netradiční prohlídky radnice, prezentace charitativních organizací a příspěvkových organizací Brna-střed, případně akce na podporu Foodboxu „Jídlo za jídlo“.

„Loňský první ročník měl mezi lidmi velmi kladný ohlas. Oceňovali především pestrost programu, kvalitní jídlo a možnost podívat se do útrob středověké budovy radnice. O nic z toho nepřijdou ani letos,“  uvedl starosta Brna-středu Martin Landa.

Páteční program začíná od 14:00 hodin netradičními prohlídkami radnice, spojené s výstavou archivních matričních knih. Prohlídky se uskuteční každou hodinu až do 19:00 hodin. Ve 23:00 hodin pak bude pro zájemce následovat i noční prohlídka. Provázet budou střídavě radní Petr Kalousek a Michal Doležel.

Na nádvoří radnice pak budou mít lidé možnost se seznámit s nadcházející sezónou v Divadle Polárka, chystaných projektech „Kávéesky“ (příspěvková organizace městské části Brno-střed) a dozvědět se více o Sportovním a rekreačním areálu na Kraví hoře. Prezentovat se budou i charitativní organizace – Český červený kříž a Armáda spásy. V rámci této akce se představí i společnost Ocean48, která všechny pozve na víkendovou gastronomickou událost Slavnosti moře, která se odehraje v parku na Kraví hoře.

Na nádvoří bude po celou dobu akce možnost přinést a vhodit jídlo do Foodboxu, který zde pracovníci Armáda spásy umístili přes léto. V rámci akce „Jídlo za jídlo“ pak každý, kdo donese trvanlivou potravinu, dostane za odměnu občerstvení od vyhlášeného MFG bistra. Pro milovníky sladkostí budou připraveny zákusky od cukrárny Páj i vyhlášená zmrzlina z Božského kopečku.

V 16:30 hodin se na nádvoří představí Roman Blumaier a Saša Stankov, autoři zábavného improvizačního projektu Komediomat. V 18:00 hodin vystoupí na schodišti radnice česko-íránská kapela The Entropies, v 19:00 hodin pak kapela Tyjátrio, která svým swingovým pojetím šansonu jistě naladí na večerní promítání letního kina. Předposlední promítání této sezóny patří Woodymu Allenovi a jeho nostalgické komedii Půlnoc v Paříži. Vstup na celou akci, včetně letního kina, je zdarma!

Sobotní program začne v 18:00 hodin a nabídne opět prohlídky radnice. V 19:00 hodin vystoupí kapela Musica Balkanika, hrající ethno-world music. Od 21:00 hodin se pak rozloučíme s letošní vydařenou sezónou letňáku na radnici Brno-střed, a to slavnou černou komedií Čarodějky z Eastwicku. Vstupné je opět zdarma. Po filmu pak bude následovat noční prohlídka radnice pro zájemce.

Důležité odkazy