2. května 2022

Ovínění na Zelňáku - vinařská akce pro každého

Po roční pauze se do centra Brna vrací oblíbená vinařská akce. Na Zelném trhu si 10. a 11. června budou moci návštěvníci vychutnat doslova stovky těch nejlepších vín z České republiky a Slovenska na jednom místě. Ovínění na Zelňáku probíhá v rámci mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenska, kterou již počtvrté organizují brněnští Vínovníci.

„Myšlenkou soutěže je spojovat po vinařské stránce naše dvě země. Byla škoda, že jsme v minulosti neměli možnost ochutnat a porovnat navzájem naše vína. Přitom například ta slovenská jsou také skvělá a u nás je téměř nikdo nezná. Proto jsme to chtěli změnit,“ říká jeden z organizátorů, Jakub Pernica.

Možnost ochutnat vinné skvosty

Ovínění na Zelňáku představí vína z velkých i méně známých vinařství a návštěvníci budou moci ochutnat také opravdové speciality, jako jsou archivní a limitované lahve, slámová či ledová vína i perfektní bublinky. Návštěvníci dostanou při vstupu seznam všech vín a sami si mohou uspořádat soukromou degustaci. Sami si pak mohou ohodnotit, které víno je nejvíce zaujalo a třeba najdou své nové oblíbené vinařství.

Program pro každého, cimbálka nesmí chybět

Akce startuje již v pátek od 14.00 hodin a po celou dobu se milovníci vína mohou těšit také na doprovodný program. Organizátoři chystají odpočinkovou zónu, vinný fotokoutek, vernisáž vítězných vinařství a další aktivity. Nebude chybět ani cimbálová muzika, která zahraje oba dny v podvečer.

V pátek odpoledne proběhne za účasti vinařů slavnostní vyhlášení nejlepších vín a vinařství letošního ročníku soutěže Zlatý pohár Česko Slovenska.

Pro bližší informace a program sledujte facebook Ovínění na Zelňáku nebo navštivte internetové stránky www.zlatypohar.eu/ovineni.

Důležité odkazy