7. února 2020

Masopust bude / Srdeční záležitost

Druhý ročník lidové veselice, který proběhne 29. února v lokalitě brněnského Bronxu, se snaží zapojit a oživit místní komunitu, obohatit její vnímání veřejného prostranství jako možnost k setkávání a zlepšovat tak vztahy mezi starousedlíky i těmi, co se sem právě přistěhovali.

Letošní ročník s názvem Srdeční záležitost přinese novinky z hlediska programu i organizace samotné akce. Ta začíná srazem maskovaných ve 14.30 hodin na náměstíčku Pod platany naproti Káznici. Maskovaný průvod se posléze za doprovodu rytmického Samba bandu a tanečnic z Piroš rouža vydá ulicemi Bratislavská, Stará a Francouzská a strhne pozornost unikátním alegorickým vozem, který ponese obrovské srdce a typickou postavou obžery. Co se s ním stane na konci, bude pro návštěvníky masopustu překvapením. Veselice skončí tam, kde začala a vyvrcholí symbolickým pochováváním basy piva.

Masopust je součástí nové koncepce nazvané Káznice žije, která spojuje sdružení Tripitaka s organizací TIC Brno. Všechny akce tak naplňují stanovenou dramaturgii, která vychází z pěti základních linek. „Tento koncept má zajišťovat určitou vyváženost, na jednu stranu respektuje pietní charakter místa, současně otevírá příležitosti pro jeho rozvoj skrz inovativní a kreativní přístup, podporuje živé aktivity v duchu hesla Káznice žije,“ popisuje autor konceptu Pavel Strašák z občanského sdružení Tripitaka. Pod linku Káznice spojuje tak budou patřit především akce komunitního charakteru včetně pravidelných uměleckých a zájmových dílen.

Kromě Barev brněnského Bronxu se do akce zapojily i organizace IQ Roma servis, Drom a Muzem romské kultury.

Podrobné informace naleznete na facebooku.

Důležité odkazy