13. června 2022

Letní scéna v amfiteátru na Kraví hoře je zahájena

Městská část Brno-střed společně s Divadlem Bolka Polívky zahájila 11. června další ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky. A je se opravdu na co těšit. Do 14. srpna zazáří pod hvězdami na obloze ty největší hvězdy současného tuzemského divadla.

Letní scénu zahájila bezesporu legendární inscenace Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, která bude k vidění ještě 14. června. Plné pekáče, skříně nebo kufry buchet paní Outěchové se totiž nikdy nepřejí. Především proto, že v obsazení Bolek Polívka, Pavel Liška, Radim Fiala nebo Petr Halberstadt není o nové gagy na jevišti nikdy nouze, takže donkichotský zápas starého mládence Burkeho vyvolává další a další gejzíry smíchu.

Z dalšího programu se pak můžete těšit například v úterý 21. června na představení Špinarka, které přijede z Ostravy, kde se pokusili v Divadle Petra Bezruče převést osud malé velké zpěvačky Věry Špinarové na jeviště. Doku-fikční drama mapuje kariéru ženy, která se svým nezapomenutelným hlasem zapsala do dějin naší hudby i srdcí svých posluchačů. Ne nadarmo celá inscenace sklízí úspěch a ceny u odborníků stejně jako představitelka Věry, mladá herečka Markéta Matulová.

Vloni měla na Kraví hoře premiéru, nyní se sem opět vrací S láskou Mary. Do příběhu o tom, jak se z poklidného dámského dýchanku může stát nejdivočejší mejdan, jaký si hráčky bridže z amerického jihu neuměly ani představit, vás zavede Veronika Žilková a její spoluhráčky. Hořká komedie vznikla pro Divadlo Bolka Polívky v koprodukci se společností StageArtCz a na Kraví hoře ji uvidíte 20. června a pak 31. července.

O ženách, které se zkoušejí naučit, jak žít a hlavně být šťastné, je také inscenace Švandova divadla Cry baby cry 23. června. Pětici účastnic kurzu pod vedením kouče v podání Michala Dlouhého nebo Tomáše Petříka ztvárnily herečky Klára Cibulková, Kristýna Frejová, Marie Štípková/Petra Hřebíčková, Réka Derzsi/Eva Vrbková a Blanka Popková.

Začátky představení jsou vždy ve 20.30 hodin. Kompletní program najdete a vstupenky můžete zakoupit na webu https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz.

Pokud si k atraktivnímu titulu doplníte krásný výhled na Brno, lepší kulisy pro romantický večer budete v Brně hledat jen stěží.

 

Důležité odkazy