21. října 2021

Brněnský kulturní parlament

Brno kandiduje na Evropské hlavní město kultury. Přijďte na setkání kulturního parlamentu, který se uskuteční v KUMSTu na Údolní 19 ve středu 3. listopadu 2021 od 10.00 do 18.00 hodin.

Setkání kulturního parlamentu bude probíhat formou celodenní konference, která je určená pro lidi pracující v brněnské kultuře a kreativě, ale i pro širokou veřejnost, kterou téma kultury zajímá. Zjistěte, jaké příležitosti může titul Brnu a jeho obyvatelům, firmám, organizacím i návštěvníkům přinést do budoucna.

Program:

10.00 Opencall: téma kandidatury Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury → Prezentace soutěžních týmů a vyhodnocení.

Vše o soutěži a jak se zúčastnit najdete na webu: https://kultura.brno.cz/brno-2028/.

14.00 Prezentace a otevřená diskuze: Brno a jeho potenciál → Motivaci Brna představí zástupci města Marek Fišer (radní pro kulturu) a Kateřina Rundová (Odbor kultury MMB). Představí se i projektový tým, který kandidaturu Brna povede a trio externích zahraničních poradců.

16.30 Panelová debata: přínos městu a zahraniční zkušenosti → Zahraniční experti a poradci odpoví na klíčové otázky: Proč Brno titul hlavního města kultury potřebuje? Co městu přinese do budoucna? A jaké jsou zkušenosti zahraničních měst, která titul již získala? Hosty panelu budou zástupci měst Plovdiv, Nitra a Kaunas.

18.00 Otevřená diskuze a slavnostní zakončení → Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci.

Více informací naleznete na webových stránkách: https://kultura.brno.cz/ a https://kulturniparlament.brno.cz/

Důležité odkazy