21. srpna 2017

Botanka otevírá nové kroužky pro děti, dospělé i seniory

Po letních prázdninách, kdy naše prostory na Botance patřily příměstským táborům, prázdninové výtvarce pro děti a cvičení, pro vás máme připravené novinky.

Pro nejmenší otevíráme kurz cvičení rodičů s batolaty od dvou let v doprovodu říkanek, písniček a her. KLUBÍČKO je místem, kde si mohou maminky předat zkušenosti, navázat nová přátelství a děti podpořit v rozvoji hrubé i jemné motoriky. Také BABY ATELIER je připraven pro nejmenší děti od dvou let. Ty se vyřádí a váš byt zůstane čistý. Vyzkouší si první krůčky výtvarných činností a všemi smysly budou vychutnávat radost z tvoření.

JÓGA PRO DĚTI od 3 do 7 let používá k ukázkám cviků zvířátka. Jednotlivé cviky jsou přirozenou formou zařazeny do běžného života her dětí. Při cvičení dochází k protažení a následnému uvolnění svalů. Tím se jóga liší od ostatních pohybových aktivit. Při józe dochází i k vnitřnímu prožívání pohybů bez zaměření na vnější výsledek jako je vítězství, předvádění a předhánění se.  Protože se v józe nesoutěží, nedochází k emočnímu vypětí, ale k radosti.

Tanec i zpěv

Lákavým trendem pro děti je výuka MODERNÍHO TANCE – STREET DANCE a HIP HOPU pro úplné začátečníky, kteří neměli dosud možnost se s tancem setkat. Na hodinách si zlepší koordinaci pohybových schopností a naučí se základním tanečním sestavám pod vedením mladé soutěžemi oceněné trenérky. Taneční kurz je určen pro děti od 3 do 12 let.

Kdo rád zpívá, a nemá možnost hrát na hudební nástroj, může s dětmi od tří do sedmi let přijít na ZPÍVÁNKY – zpívání dětí a rodičů. V repertoáru budou písničky z pohádek, lidové a dětské písničky. Pro větší děti od osmi do patnácti let jsme připravili kurz SKUPINOVÉHO BUBNOVÁNÍ. Žádné noty, žádné etudy, pouze rytmika a rytmus, technika a tvorba vlastních rytmických nástrojů.  

Vyberou si i dospělí

Pro dospělé jako každoročně otevíráme kurzy základních výtvarných technik, cvičení jógy, cvičení pilátes a kalanetiky, kurzy vitráží, pletení z pedigu, drátkování nebo textilní dílnu.

A jaký výběr mají na Botance senioři?

KURZY ANGLIČTINY pro seniory se i v minulých letech těšily oblibě. Angličtina je rozdělena na úplné začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Volná místa si můžete zarezervovat ihned, nebo se jen přijít podívat na otevřenou hodinu.

Pokud si nejste jisti svými znalostmi při ovládání počítače, můžete navštívit KURZ POČÍTAČOVÉ ZRUČNOSTI pro seniory. Zde vás počítačový expert povede v postupných krocích ke zdokonalování a opět přizpůsobí tempo začátečníkům a pokročilým uživatelům notebooku. Podmínkou je mít svůj vlastní notebook. Profesionální fotografka povede moderní KURZ ZÁKLADŮ FOTOGRAFIE pro seniory. Zde se naučíte se svým digitálním fotoaparátem pořizovat, třídit, uchovávat a zpracovávat vaše fotografie. Pokud fotíte rodinu nebo je vaším koníčkem focení přírody, výletů, či domácích mazlíčků, ale nejste si jistí, jak vyzrát na funkce fotoaparátu, tento kurz určitě navštivte.

Trénovat paměť je potřeba stále. Díky stárnutí nebuďme vyřazeni ze společnosti, či z běžného života. TRÉNINK PAMĚTI vám umožní osvojit si techniky a strategie pro lepší zapamatování věcí v každodenním životě. Z tréninku budete mít dlouhodobý prospěch. Přijďte na ukázkovou hodinu u certifikované lektorky a přesvědčte se sami.

Otevíráme také CVIČENÍ PRO SENIORY, kde posílíte tělo, protáhnete svaly a zlepšíte svoji kondici. Tato cvičení jsou vedena v příjemné tělocvičně v malém počtu osob.

Novinkou CVČ Botanka je KLUB SENIORŮ. Bude otevřen pro pravidelné přátelské potkávání u kávy a čaje s debatami o tématech se vzdělávací a oddychovou tématikou. Můžete se přihlásit do KLUBU AKTIVNÍ CHŮZE, kde pod vedením paní architektky budete poznávat historii zajímavých budov, jejich příběhy, a aktivní chůzí posílíte své zdraví. Pro ty, co preferují klidnější aktivitu, nabízíme KLUB DESKOVÝCH HER. Do nabídky jsme zařadili i pravidelné zpívání – NA LIDOVOU NOTEČKU.  Můžete si od plic zazpívat s muzikanty lidové písně a rozšířit svůj pěvecký repertoár.

Šikovné babičky i vnučky se mohou přihlásit do KLUBU RUČNÍCH PRACÍ. Bude se plést, vyšívat a háčkovat, obdržíte dobré rady, vzory a techniky. KLUB ZDRAVÍ bude jistě plný zajímavých diskuzí a besed. Ty budou probíhat jedenkrát měsíčně s výživovými poradci, lékaři a bylinkáři.

Pokud jste si ještě nevybrali z nabídky pro seniory, v nabídce zbývá Historický klub – zde můžete s přáteli diskutovat o historických událostech, a podělit se o své zážitky z dětství, z dětství rodičů či prarodičů. K tématům bude hovořit i historik, který osvětlí a upřesní historické události v diskuzích.

Co je zajímavého za našimi humny? To vám poví zkušený turista v klubu ZAJÍMAVOSTI Z NAŠEHO OKOLÍ. Nad mapou, fotografiemi a pohlednicemi vám popovídá o zajímavých turistických místech v nejbližším okolí a podělí se o tipy na výlety.

Další informace

Další program přednášek a besed je k dispozici na recepci Botanky.

Zápisy do klubů, kroužků a kurzů budou probíhat na recepci CVČ Botanka, Botanická 13, ve dnech 6. 9., 12. 9. a 13. 9. vždy od 9.00–12.00 a 14.00–17.00 hodin.

Další informace získáte na telefonu 725 871 752, 541 238 664, na www.botanka.cz nebo na e-mailové adrese recepce@botanka.cz.

Důležité odkazy