25. srpna 2016

Akce městské části 29. 8.–4. 9.

Seznam akcí, které pořádá nebo spolupořádá městská část Brno-střed v týdnu od 29. srpna do 4. září.

2.–3. září 2016

Malé pivovary na Zelňáku

Prezentace kvalitní piv od malých výrobců, navíc obohacená o hudební vystoupení.

2.–3. září 2016

Otevřená radnice

Druhý ročník dne otevřených dveří radnice Brno-střed Otevřená radnice se uskuteční první zářijový pátek a sobotu.

Součástí pátečního programu bude:


Program pak každý den uzavírá promítání letního kina Brno-střed, které je oba dny ZDARMA!

3.–4. září 2016

Slavnosti moře – Kraví hora

3. 9. 11.00–23.00 hodin
4. 9. 11.00–19.00 hodin

Akci pořádá společnost Ocean48 ve spolupráci s UMČ Brno-střed, je bezplatná a je přístupná široké veřejnosti. Proběhne pod otevřeným nebem.

  • Své kulinářské schopnosti předvedou skvělé brněnské restaurace: Bistro Ocean48, Retro Consistorium, Ristorante Piazza, Monte Bú, Labouchée, Kaizen, Konoha, Hotel Žabčice.
  • Seznam pokrmů: Grilovaná chapadla kalamárů teriyaki, michaný salát s rukolou a wafu dresinkem, Thajská polévka Tom yum s krevetami, kokosovým mlékem, skleněnými nudlemi a zeleninou, Benátské černé rizoto s grilovanou chobotnicí, rukolou a citronovým pestem, Grilované tygří krevety marinované v citrónovém tymiánu na těstovinách tagliolini s mangem, chilli a kari, Filet lososovitého pstruha marinovaný v kopru, se smetanovým salátem s cherry rajčaty a krutony, Fritované krevety a kalamáry s česnekovou aioli, Mušle sv. Jakuba s květákovým pyré, pikantní bramborový chips, Burger ze žraloka s asijskýmí bylinkami, Středomořská rybí pánev se slávkami a krevetami, Variace tapas
  • Rybí sortiment bude doplněn širokou nabídkou vín, prosecca, ústřic, nesmí chybět ani stanoviště s kávou (včetně baristické show) a zmrzlinou.
  • Ve spolupráci Káveeskou – příspěvková organizace městské části Brno-střed bude zajištěn bohatý doprovodný program (interaktivní hry a výtvarné workshopy pro nejmenší, skákací hrad, divadelní představení, skákací hrad).
  • Celou akci doprovodí latinské rytmy a electro jazz.
  • V podvečerních hodinách akce nabídce živé vystoupení kapel (např.: Hoochie Coochie Band).
  • Pro návštěvníky bude zpřístupněn plavecký areál – příspěvková organizace městské části Brno-střed – s prodlouženou otevírací dobou v sobotu do 22.00 hodin, a to zcela ZDARMA po celou dobu konání akce.

Důležité odkazy