15. listopadu 2016

17. listopadu proběhnou komentované prohlídky v káznici na Cejlu

Den boje za svobodu a demokracii připomene historii objektu a uctí památku obětí.

V den státního svátku 17. listopadu se uskuteční v bývalé káznici na Cejlu série komentovaných prohlídek pro veřejnost, kterými bude provázet radní městské části Brno-střed Michal Doležel. Ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku na místě také proběhne sváteční Kabinet Havel s názvem Ideály včera a dnes, jehož hlavním tématem bude boj za svobodu.

Kde:  Brněnská káznice
Kdy:  17. 11. 2016
Čas:  15:30–17:00 hodin

Téma: Od revoluce uběhlo 27 let. Mladickost. Ideály. Naděje. Národ. Slova, která nás při té vzpomínce napadají. Jak je to s ideály dnes? Jak se od té doby proměnily? Co se vyplnilo z našich snů? A co se zhroutilo? Čeho je nám dnes nejvíce zapotřebí? Další ze série debat, tentokrát mimořádně u příležitosti oslav 17. listopadu. Hosté: Petr Oslzlý, Michal Doležel, Pavel Švanda, Petr Francán, Vladimír Morávek, Mirek Oščatka a další. Moderuje Jan Hanák.

Bývalá krajská věznice v Brně na Cejlu je výjimečný objekt s historií sahající až do závěru 18. století. Postupně se objekt původně situovaný za městskými hradbami ocitl uprostřed města a málokdo má dnes tušení, že ještě v průběhu 20. století zde docházelo k popravám politických odpůrců nacismu a komunismu. Den boje za svobodu a demokracii připomene historii objektu a uctí památku obětí obou totalit.

 

Důležité odkazy