31. května 2021

10. ročník Emil Open

Brno opět ožije díky Evropským hrám handicapované mládeže Emil Open. Ty se letos konají už podesáté, a tak je připraven speciální program v srdci Brna – na náměstí Svobody. Start je 23. června a hry trvají do neděle 27. června 2021. První den se může veřejnost těšit třeba na show s Janem Krausem, která je tento rok pro všechny zdarma a rovnou na náměstí Svobody.

Výzva: podpořte paralympioniky do Tokia

Nadační fond Emil chce během svého jubilejního ročníku Emil Open také zapojit stovky lidí a podpořit obřím potleskem všechny handicapované sportovce. Jak? Hned první den – 23. června – společně s lidmi natočí video z brněnského náměstí Svobody. V jeden moment budou všichni lidé vytleskávat stejnou melodii. Finální video poletí do Tokia. Více o výzvě.

Show s Janem Krausem

I letos do Brna dorazí člen správní rady Nadačního fondu Emil – Jan Kraus, který si popovídá hned se třemi hosty. V benefiční show Z očí do očí s Janem Krausem usedne rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Mezi další hosty patří Kristýna Křenová z komunity Adapted, která se snaží dostat adrenalinové sporty mezi co nejvíce lidí s handicapem. Kristýna je na vozíku od svých dvanácti let, věnovala se na vrcholné úrovni gymnastice, lyžovala a pak se vrhla na surfování. Dnes studuje i psychologii. Poslední hostem v show bude známý český bojovník ve smíšených bojových úměních (MMA) Jiří Procházka. Jiří je dnes nejúspěšnějším českým bojovníkem v organizaci UFC. Show startuje 23. června na náměstí Svobody od 17.00 hodin. Po show se odehraje koncert herce a zpěváka Městského divadla v Brně Dušana Vitázka.

Emil Open 2021

Během Emil Open si mladí sportovci se zdravotním postižením porovnají síly v 5 sportech. Mezi ně patří atletika, plavání, stolní tenis, boccia a bocce. Sport boccia je podobný jako pétanque, jen je určený lidem s omezenou hybností. Do soutěží ve vypsaných sportech se může přihlásit handicapovaná mládež ve věku od 10 do 26 let. Každý rok do Brna přijíždějí také ambasadoři, jmenovat lze například paralympioniky Arnošta Petráčka či Jiřího Ježka.

Důležité odkazy