Černé za barevné – třídění pro váš dům

Městská část Brno-střed umožňuje svým obyvatelům třídit odpad přímo v jejich domech.

Papír a plast

O nádoby na plast a papír je třeba od února 2018 žádat na Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna, kde žádosti přijímá Mgr. Ivana Fialová telefonicky na čísle +420 542 174 550 nebo na e-mailu fialova.ivana@brno.cz. Zde se také mohou informovat na podmínky třídění právnické osoby.

Černé nádoby na směsný odpad je možné ponechat ve stávajícím počtu a pouze přidat žlutou a/nebo modrou nádobu. Pokud ale v důsledku třídění bude některá černá nádoba nadbytečná, je možné požádat o její odebrání. Není to však podmínkou pro dodání barevných nádob.

Objem nádob

Nádoby na plast a papír jsou nabízeny v objemu 240 l.

Svoz

Pro zjištění svozu plastu a papíru stačí zadat Vaši adresu na https://www.sako.cz/sberna-strediska-a-kontejnery/cz/

Jak správně třídit

Plast, papír, sklo

Více o nakládání s odpady najdete na stránkách Oddělení odpadového hospodářství a hydrogeologie Magistrátu města Brna.

Bioodpad

V oblasti Stránic je navíc možné požádat také o nádobu na bioodpad. Podmínkou dodání nádob je jejich umístění mimo veřejné prostranství, při svozu je však umístit před domy v neuzamykatelném prostoru, aby je bylo možno vyvézt.

O nádoby na bioodpad je možné žádat na Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna, kde žádosti přijímá Mgr. Ivana Fialová telefonicky na čísle +420 542 174 550 nebo na e-mailu fialova.ivana@brno.cz.

Objem nádob

Nádoby na bioodpad jsou nabízeny v objemu 120 l, nebo 240 l.

Svoz

Bioodpad se od března do listopadu sváží každý sudý týden ve středu, v zimním období 1x měsíčně, a to každou první středu v měsíci.

Jak správně třídit

Bioodpad

Oblast pilotního projektu svozu bioodpadu

Vše ohledně černých nádob na směsný odpad řeší Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna na výše uvedených kontaktech.

Důležité odkazy