24. listopadu 2022

Zahájení Adventu na Zelňáku

Krásná jedle ojíněná, která letos zdobí Advent na Zelňáku, bude slavnostně rozsvícena 25. listopadu v 18.00 hodin. Adventní stánky pak budou na Zelném trhu lákat k nákupům a setkání s blízkými až do 23. prosince.

Za vánoční strom děkujeme rodině Valachových z Rebešovic. Jedle rostla v jejich předzahrádce mnoho let, bohužel však už její kořenový systém přerostl a neměla dostatek prostoru.

Advent na Zelňáku
Těšit se můžete na více než 100 prodejních stánků s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců, nabídku pak doplní rozmanité vánoční občerstvení a teplé nápoje z produkce povětšinou místních gastro provozovatelů. Atmosféru bude každý den v odpoledních hodinách zpříjemňovat hudební doprovodný program laděný do poklidnějších žánrů.

Vánoční nálada zavládne i na Moravském náměstí u Jošta, kam se vrátí stánky s řemeslnými výrobky a také stánky neziskových organizací, umístěn zde bude kulatý bar a děti opět potěší dětský kolotoč. Po přestávce se do parku na Moravském náměstí vrátí vyhlídkové kolo.

Součástí letošních adventních trhů bude také charitativní projekt Daruj Kelímek. Zapojit se je snadné. Stačí dopít svůj vánoční drink a zálohovaný kelímek vrátit na stánku Daruj Kelímek. Pro kterou z 18 organizací 50 korun za zálohu za kelímek poputuje, je jen na vás. Stánky najdete jak na náměstí Svobody, tak Dominikánském náměstí a Zelném trhu.

Informace o programu a stáncích na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí najdete na webu https://brnenskevanoce.cz/.

Důležité odkazy