28. listopadu 2022

Vernisáž výstavy výsledků architektonicko-krajinářské soutěže Park Žlutý kopec na Starém Brně

Vernisáž se koná v úterý 29. listopadu v 16.00 hodin v Místodržitelském paláci Moravské galerie. Všechny soutěžní návrhy můžete zhlédnout až do 13. prosince. 

V březnu tohoto roku vypsala městská část Brno-střed soutěž na nový park na Žlutém kopci, který má doplnit nově plánovanou zástavbu jeho jižního svahu. Od soutěžících se očekávaly návrhy na přetvoření celého pásu krajiny, ležícího na strmém svahu této významné brněnské dominanty. Soutěže se zúčastnilo sedm vybraných týmů. 

Po dvou dnech intenzivních diskuzí vybrala porota ze sedmi projektů k ocenění ty návrhy, které podle jejího názoru podmínky a představy vypisovatele co nejvyšší mírou splňovaly. Více informací k soutěži najdete na adrese: https://www.brno-stred.cz/radnice/uzemni-rozvoj-a-architektonicke-souteze/vysledky-architektonickych-a-urbanistickych-soutezi/park-zluty-kopec-na-starem-brne. Všechny soutěžní návrhy můžete zhlédnout na výstavě v Místodržitelském paláci Moravské galerie na Moravském náměstí od 29. listopadu do 13. prosince. 

Důležité odkazy