23. srpna 2021

V Brně začíná Letní Akademie, ukáže středoškolákům zákulisí politiky

Středoškoláci z celé České republiky si i o prázdninách doplní vzdělání o politice a veřejném dění prostřednictvím vzdělávacího projektu Letní Akademie, která je součástí celého cyklu projektů MOB Akademie a proběhne v Brně a Praze. Část Akademie se kvůli koronavirové pandemii musela odehrát v online prostředí, Letní Akademie ale již proběhne prezenčně za podpory Evropské unie, města Brna a nadace Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

MOB Akademie se již sedmým rokem snaží ukázat středoškolákům ze všech koutů Čech, Moravy i Slezska, jak se mohou sami podílet na veřejném dění. Spolek MOB – Mladí občané tak reaguje na nezájem mladých lidí o dění kolem nich, interaktivní formou diskusí, debat, přednášek či simulací tak přináší společnost studentům blíž. Prostřednictvím zkušenostního a především neformálního vzdělávání pozná letos 30 středoškoláků politiku z lidské stránky. K tomu jim dopomáhá nemálo hostů – online seminářů ze zúčastnili například poslanec Marek Výborný, zakladatel vzdělávací platformy EDUin Tomáš Feřtek, nebo také mladý aktivista a fotograf Ray Baseley.

Akademie se ale nevěnuje pouze politice, důležitou roli hraje každoročně i veřejný prostor či možnosti seberealizace, v programu Letní Akademie tak nechybí ani hovory o vzniku nové brněnské čtvrti či workshop o podnikání z dílny tvůrců soutěže Soutěž a podnikej. Celý projekt uzavře závěrečná simulace Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde studenti zastoupí poslance z různých stran politického spektra a budou hájit své stranické zájmy na politické půdě v jejich kůži.

Více o projektu naleznete na stránkách https://mladiobcane.cz/cs/projekty/akademie.

Důležité odkazy