23. února 2023

Úklid jako Brno

Na sobotu 1. dubna se chystá jubilejní 10. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko a město Brno bude jeho součástí. Akce je určena pro nejširší veřejnost, proto se k velkému jarnímu úklidu našeho okolí může přidat opravdu každý.

Pokud se rovnou nerozhodnete, že si zorganizujete svůj vlastní úklid, pak stačí, když se připojíte k některému z již naplánovaných úklidů ve vašem okolí, který si vyberete z mapy na www.uklidmecesko.cz/map/.

Pokud víte o lokalitě, která by si zasloužila uklidit a zatím se k tomu nikdo neodhodlal, naplánujte si vlastní úklidovou akci a zaregistrujte váš úklid na stránkách projektu www.uklidmecesko.cz. Pokud tak učiníte do 15. března, můžete si zde požádat díky podpoře od společnosti SAKO Brno o úklidové pomůcky (pytle, rukavice, tričko a samolepky pro účastníky), které vám doručí kurýr (pokud svou akci zaregistrujete později, můžete si úklidové pomůcky před akcí vyzvednout osobně v sídle spolku Ukliďme Česko v Brně-Jundrově).

Každý kousek odpadu se počítá, a čím více dobrovolníků se zapojí, tím větší kus našeho okolí se podaří společnými silami uklidit. 

Důležité odkazy