16. února 2023

Stavba parkovacího domu na Šumavské

Stavba parkovacího domu na Akademickém náměstí a jeho celková revitalizace začne v nejbližší době. Práce by měly trvat 14 měsíců, po tuto dobu nebude možné v těchto místech parkovat. 

V souvislosti s přípravou výstavby parkovacího domu Akademické náměstí (Šumavská) čeká řidiče zákaz vjezdu na parkoviště, které se momentálně na ploše nachází. Od 20. února 2023 zde nebude možné auto zaparkovat a do tohoto termínu je nezbytné plochu vyklidit, poté budou vozidla odtažena. 

Autem se lidé nedostanou ani na parkovací místa přiléhající k obchodu Lidl. Průchod pro pěší zůstane zachován. Řidiči mohou využít například podzemní parkoviště v areálu. Na ploše, kterou je nutné vyklidit, vznikne čtyřpatrový parkovací dům. Ten poskytne 441 míst, dalších 222 pak bude na přilehlé ploše v režimu rezidentního parkování. Celkem tak v oblasti bude moci zaparkovat až 663 vozidel. 

Revitalizace oblasti pomůže nejen řidičům. V plánu je výsadba zeleně na venkovních parkovacích plochách, v lokalitě přibudou také vodní prvky. Úprav se dočká i prostranství před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Práce potrvají podle plánu 14 měsíců. Bližší informace o tom, co se na místě chystá, najdete například zde

Zdroj: Magistrát města Brna

Důležité odkazy