28. dubna 2017

Školáci předvedli své návrhy na podobu parku na Moravském námětí

Pro děti ze základních škol, jejichž zřizovatelem je městská část Brno-střed, připravila radnice soutěž, ve které mohly předvést svou fantazii a výtvarné dovednosti. Do projektu, v němž mohli školáci ukázat, jak by si představovali podobu parku na Moravském náměstí, se zapojily tři školy a porota tak posuzovala 40 odevzdaných výkresů. Slavnostní vyhodnocení prací proběhlo v Urban centru na Mečové 5, kde právě probíhá výstava věnovaná architektonicko-urbanistické a krajinářské soutěži s názvem Park na Moravském náměstí v Brně.
Vedle návrhů profesionálů mají návštěvníci výstavy možnost vidět již zmíněné školní výtvarné nápady, takže dochází k zajímavému propojení úhlů pohledu a to jak ze světa dospělých, tak i dětí.
Z rukou místostarostky Michaely Dumbrovské převzali ocenění nejlepší účastníci soutěže ve 2 kategoriích, přičemž v jedné bylo posuzováno pojetí projektů z hlediska preciznosti a profesionality zpracování, v kategorii druhé byla hodnocena emoční rovina (nápaditost a umístění vlastních prvků). Byla udělena také cena návštěvníka této komponované výstavy.
 
Kategorie: Profesionalita zpracování
 
1. místo – Linda Honsová – ZŠ Křídlovická
 
2. místo – Anna Švohová – ZŠ Bakalovo nábřeží
 
3. místo – Natálie Zmrzlá/Anna Marie Kyjovská – ZŠ nám. Míru
 
Kategorie: Nápadité řešení prostoru
 
1. místo – Katrin Kudelásková – ZŠ Bakalovo nábřeží
 
2. místo – Michaela Janušová – ZŠ Křídlovická
 
3. místo – Jan Snášel –  ZŠ nám. Míru
 
Cena návštěvníka:
Dvě první místa – Jamuna Hrnčířová a Claudie Parolková (obě ZŠ nám. Míru)
 
Na výstavě v Urban centru je kromě dětských kreseb možné spatřit i dvacet návrhů profesionálů, kteří se zapojili do soutěže o zpracování architektonicko-urbanistického a krajinářského návrhu na řešení prostoru parku na Moravském náměstí. Park by měl sloužit zejména jako rekreační a oddychová plocha pro obyvatele města. Výstava potrvá až do 10.května 2017.
Důležité odkazy