5. března 2021

Respirátory pro občany

Dnes jsme v Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj, z. s. vyzvedli 12 600 respirátorů od státu pro sociálně potřebné občany.

Velká část z nich už putovala k terénním pracovníkům sociálního odboru a přes ně se dostane k matkám a otcům samoživitelům, k rodinám postiženým domácím násilím, osamělým seniorům, handicapovaným v naší péči a dalším potřebným.

Další část dostala k dispozici Pečovatelská služba Brno-střed pro své klienty, o které pečuje, a kteří často nemají žádný přístup k ochranným pomůckám. Ne všichni si mohou respirátory nakoupit, ať už z důvodu nedostatku peněz a důležitějších výdajů, nebo třeba proto, že jsou špatně pohybliví. Snad se nám proto podaří alespoň takto trochu pomoci.

Část respirátorů jsme také uvolnili pro osobní odběr našich občanů na vrátnici radnice na Dominikánské 2 a Měnínské 4. Na obou vrátnicích je možné si je vyzvednout od 8.00 do 18.00 hodin ve všední dny, na Dominikánské je vrátnice otevřená i během víkendu. Protože máme respirátorů jen omezené množství, věříme, že tuto nabídku využijí jen lidé, kteří pomoc opravdu potřebují. Stále platí i možnost vyzvednout si na obou vrátnicích chirurgické roušky balené po deseti kusech také zdarma.

Důležité odkazy