13. dubna 2021

Odpuštění poplatků za zahrádky a služby

Městská část Brno-střed opět promíjí místní poplatek za užívání veřejného prostranství pro restaurační zahrádky a předsunutá prodejní místa.

V lednu bylo rozhodnuto o prominutí za první čtvrtletí roku 2021, nyní rada schválila prominutí i za duben. Opatřením bychom chtěli provozovatelům kaváren, restaurací a dalších podobných zařízení usnadnit návrat k provozu. Restaurační zahrádky si mohou bez obav postavit i dříve, než epidemická opatření povolí jejich otevření, aby byli připravení kdykoliv přivítat první hosty a nepočítali, co za každý zavřený den navíc zaplatí. I když je poplatek prominut, provozovatelé musí mít restaurační zahrádku vždy řádně povolenou, než ji postaví. Městská část už loni plošně odpouštěla místní poplatek za užívání veřejného prostranství provozovatelům restauračních a stravovacích služeb, a to za období od 14. března až do 31. prosince.

Rada městské části Brno-střed také rozhodla, že prodejci na Zelném trhu nebudou ani v květnu platit poplatek za služby. Dubnové odpuštění rada schválila už dříve. Cílem rozhodnutí je usnadnit prodejcům návrat na Zelný trh a alespoň částečně jim kompenzovat ztráty způsobené jeho pozdějším spuštěním. Poplatek za služby činí 15 korun za metr čtvereční prodejní plochy a den. Vybírá jej městská část Brno-střed a slouží k úhradě nezbytných nákladů spojených s prodejem. Jedná se o administrativní, technické a organizační zajištění provozu trhu, hygienické zázemí, propagaci a podobně. Loni jej Rada městské části Brno-střed odpustila všem prodávajícím od 1. července až do konce sezóny v listopadu. 

 

Důležité odkazy