15. dubna 2020

Obnovení provozu na Zelném trhu

Od pondělí 20. dubna bude Zelný trh opět otevřen. Svoje zboží zde nabídnou prodejci z řad zemědělců.

Od pondělí bude obnoven provoz na Zelném trhu. Prodávat zde budou výhradně zemědělci, kteří mají aktuálně v nabídce přísadby a sazenice. Jsou to například kedlubny, květák, brokolice, zelí, kapusta, rajčata, jahody, chřest, různé druhy koření a salátů, jako koriandr, kopr, polníček, rukola, hořčice, řeřicha, pažitka, libeček, petrželka, rozmarýn, yzop, kari, šťovík, lichořeřišnice nebo oregáno. Nakupující zde najdou i tradiční sadbové brambory, ředkvičky, jarní špenát, mnoho druhů rajčat, paprik a další.

Prodejní stoly budou rozmístěny ve zhruba pětimetrových rozestupech a u všech bude k dispozici desinfekce na ruce. Na ploše trhu se bude dohlížet na dodržování všech bezpečnostních opatření, která jsou v této době zavedena.

Provozní doba Zelného trhu je od pondělí do soboty od 6.00 do 18.00 hodin, prodejci však nemusí využít všechny dny a plný rozsah hodin, prodejní dobu si řeší podle množství sazenic a přísadeb, které mají v nabídce.

S platností od 20. dubna je ukončeno dočasné parkování na Zelném trhu, protože se na něj vrací farmářské trhy. Prosíme všechny parkující, aby svá auta odstranili nejlépe během nedělního večera, nejpozději však do 4.00 hodin pondělního rána. Děkujeme za respektování dopravního značení a uvolnění prostoru pro zemědělce, kteří zde opět mohou začít s prodejem přísadeb a sazenic.

Důležité odkazy