10. ledna 2020

Nově opravené byty

Nově zrekonstruované byty a nebytové prostory čekají na nové nájemníky.

Městská část Brno-střed dokončila kompletní rekonstrukci domu na ulici Bratislavská 26, která probíhala od července 2018. Původní stav domu byl téměř havarijní, bylo proto nutné přikročit k rozsáhlým opravám. 

V celé budově jsou nové stropy, podlahy, elektroinstalace, vodoinstalace, kanalizace, vnitřní omítky, rozvedeno je centrální vytápění a ohřev vody ve výměníkové stanici. V každém bytě je nová kuchyňská linka a sanitární zařízení v koupelně a na toaletě. Součástí rekonstrukce byla také kompletní výměna krovu a položení nové střešní krytiny, byla přistavěna výtahová šachta. Aby byl zachován historický ráz domu, prošla uliční fasáda repasí a okna jsou dřevěná. Vstupní hala je střežena kamerovým systémem, který bude pomáhat zajistit bezpečnost nových obyvatel a jejich majetku. K domu patří upravený vnitřní dvorek, kde jsou umístěny lavičky a vysázena zeleň. K odpočinku a trávení volného času láká také pochozí zelená střecha na dvorní části budovy. 

Rozsáhlá rekonstrukce domu si mimo jiné vyžádala i podkopání základů, aby mohla být zvýšena světlá výška stropů ve sklepech tak, aby odpovídaly stávajícím normám a mohly být využívány. Městská část Brno-střed do rekonstrukce domu investovala zhruba 68,7 milionu korun.

Podrobné informace o jednotlivých bytech i nebytových prostorech k pronájmu naleznete na úřední desce
Fotogalerie volných bytů a formuláře potřebné k podání žádosti.

 

Důležité odkazy