14. června 2024

Městská část Brno-střed vybrala díky aukci prodejce pro vánoční trhy

Zelný trh a Moravské náměstí budou přes Vánoce kompletně zaplněná prodejci. Městská část Brno-střed ukončila veřejnou aukci, v níž prodejci soutěžili o prodejní místa pro stánky s jídlem a pitím. Vybraná částka poputuje do vylepšeného kulturního programu nebo nových atrakcí.

Městská část Brno-střed každoročně pořádá vánoční trhy na Zelném trhu a Moravském náměstí, kde se konají v parku i u sochy markraběte Jošta. Prodejce, kteří nabízí nápoje či jídlo, vybírá radnice prostřednictvím veřejné aukce. Jedná se celkem o padesát míst. Příjem z letošní aukce činil necelých 21 milionů korun, což je o 10 milionů více než v uplynulém roce. „Aukce je transparentní a efektivní způsob, jak vybírat prodejce. Letos se nám potvrdilo, že zájem o vánoční trhy je opravdu velký. Vybrané peníze budeme investovat zpět do Vánoc. Například do kulturního programu, v němž bychom rádi nabídli lidem vystoupení známých hudebních interpretů. Chceme tak prodejcům poděkovat za důvěru a vylepšeným programem k nim přilákat ještě více návštěvníků,“ sdělila 1. místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová (ANO), do jejíž gesce spadá oblast obchodu a služeb. 

Na Zelném trhu a Moravském náměstí se nachází necelých 120 prodejních míst. Téměř polovinu z nich obsazují pravidelně řemeslníci a nositelé lidových tradic, jež platí snížené nájemné a vybírají se na základě nabízeného sortimentu obálkovou metodou. Zdarma pak poskytuje městská část stánky charitativním organizacím. Vánoce odstartují letos již 15. listopadu. Novinkou je, že prodejcům bude nově umožněno pokračovat v prodeji až do 31. prosince. Mezi další novinky patří například vybudování dětského hřiště v duchu staročeských Vánoc nebo sváteční nasvícení památek v čele s kašnou Parnas. Veškerá vylepšení včetně kompletního programu představí radnice v následujících týdnech.

Důležité odkazy