6. prosince 2019

Kulatý stůl na téma Závislosti

Zveme na další, již třetí, setkání u kulatého stolu. Tentokrát budou hlavním tématem závislosti. Kulatý stůl se koná 9. prosince od 17.30 hodin v sále společenského centra radnice Brno-střed na Dominikánské 2.

Máte ve svém okolí nebo rodině někoho, kdo se potýká se závislostí? Není vám jeho osud lhostejný a rádi byste mu pomohli, jenže nevíte jak? Nebo se jen chcete o tématu dozvědět více? Závislost zdaleka není věcí okraje společnosti. Má mnoho podob a její obětí se může stát kdokoli. U kulatého stolu se setkáte s odborníky zabývajícími se prevencí a pomocí závislým, kteří zodpoví vaše dotazy.

Budou to zástupci z organizací:

  • Renadi
  • Podané ruce
  • Anonymní alkoholici
  • Poradenské centrum pro drogové a jiné závislosti
  • a sociální pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí a oddělení péče o dospělé Úřadu městské části Brno-střed

„Na některou ze závislostí, například na alkoholu, lécích nebo třeba na hraní automatů, ve svém okolí lidé narážejí bohužel čím dál častěji. A často nevědí, jak pomoci. I proto chceme prostřednictvím pozvaných odborníků z praxe nabídnout veřejnosti dostatek informací o této problematice. Předchozí setkání nám ukázala, že máte zájem ptát se a diskutovat spolu s námi i na tato těžší témata, těšíme se na vás proto i tentokrát, zúčastnit se může kdokoliv,“ pozval na akcí její iniciátor, Petr Štika, tajemník Úřadu městské části Brno-střed.

Poslední ze série setkání na vážná témata proběhne 20. ledna 2020 od 17.30 hodin a jeho tématem bude Šikana. Městská část Brno-střed sérii čtyř setkání u kulatého stolu realizuje díky projektu Podpora rozvoje sociálních služeb na území MČ Brno-střed, který je hrazen z Operačního programu Zaměstnanost.

Důležité odkazy