12. dubna 2021

Konec nouzového stavu

V neděli 11. dubna skončil o půlnoci v České republice nouzový stav. Vláda schválila sérii mimořádných opatření, kterými ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona.

Aktuální změny:

  • K běžné předškolní a školní docházce se vrací děti, které plní povinné předškolní vzdělávání, děti v přípravných třídách, žáci na 1. stupni základních škol a žáci v oboru vzdělání Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá. Školy s nejvýše 75 žáky na 1. stupni, které mají pro 1. stupeň samostatnou budovu včetně školní jídelny, budou moci fungovat normálně, v ostatních případech bude zavedeno týdenní střídání tříd, takže do školy půjde vždy jen polovina tříd.
  • Skončilo omezení cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení.
  • Otevírají se prodejny dětských oděvů a obuvi, papírnictví, zámečnictví, knihovny, čistírny, prádelny, farmářské trhy, opravny pro domácnosti, prodej náhradních dílů pro auta a stroje, autoservisy.
  • Otevřeny jsou také venkovní areály zoo a botanických zahrad.
  • Otevírací doba obchodů a výdejových okének restaurací se prodlužuje do 22.00 hodin.

Stále platí povinnost nosit respirátor ve vozech hromadné dopravy, obchodech a zdravotnických zařízeních a minimálně zdravotnickou roušku ve venkovních prostorech.

Podrobné informace naleznete na stránkách vlády

 

Důležité odkazy