23. března 2022

Další sbírkové místo v centru města na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Radnice Brno-střed společně s Komunitou Sant' Egidio pořádá sbírku základních trvanlivých potravin a hygienických potřeb pro uprchlíky z Ukrajiny. Například těstoviny, rýži, konzervy, olej, cukr a další trvanlivé potraviny, ale také tolik potřebnou základní drogerii mohou lidé nosit na Dominikánskou 2 na vrátnici radnice. Ta je přístupná sedm dní v týdnu 24 hodin denně.

„Na radnici jsme připravili centrální úložné místo, zajišťujeme sběr potravin na místě a také svoz z dalších menších sběrných míst po městě. Přátelé z komunity pak za pomoci dobrovolníků balí základní tašky s jídlem a drogerií pro potřebné lidi z Ukrajiny,“ upřesnil tajemník Úřadu městské části Brno-střed Petr Štika.  

Připravené tašky se základními potravinami si budou moci lidé z Ukrajiny poprvé vyzvednout už tento čtvrtek od 16.00 do 18.00 hodin opět na radnici Brno-střed na Dominikánské 2. Dobrovolníci je také budou podle potřeby rozvážet do krizových center. Výdej na místě bude ve čtvrtky probíhat opakovaně.

Lidé mohou na nákup potravin přispět i finančně, pokud zrovna nemají cestu kolem radnice, a to na transparentní účet Komunity Sant’ Egidio pro pomoc Ukrajině: 2102158609/2010.

„Víme, že sbírek probíhá v tuto chvíli hodně. Naším cílem je rozšířit možnost pomoci lidem z Ukrajiny o sběrné místo v centru města. S Komunitou Sant' Egidio na pomoci potřebným spolupracujeme již několik let, a proto jsme se dohodli na společném postupu,“ doplnil Petr Štika.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat Vladimíra Valu z Komunity Sant' Egidio, tel.: 602 645 621. 

Důležité odkazy