Školní autobus, zahrádka nebo akvárium? Participativní rozpočet do škol je v plném proudu

Městská část Brno-střed připravila pro svých jedenáct základních škol, jejichž je zřizovatelem, projekt přinášející školám nejen peníze, ale především nové zkušenosti žákům.

Zástupci jednotlivých tříd z řad žáků základní školy Úvoz se dnes sešli, aby společně navrhli projekty k Participativnímu rozpočtu do škol, které budou soupeřit o hlasy všech žáků základní školy. Fáze Setkání pro navrhování školních projektů, shodná pro všechny zúčastněné školy, je prvním krokem k úspěšnému čerpání financí uvolněných z rozpočtu Kanceláře starosty městské části Brno-střed. Každá ze škol má možnost použít až 30 000 korun na realizaci nápadů vzniklých demokratickým procesem aktivního rozhodování svých studentů.

Po navržení projektů, kterých na ZŠ Úvoz, ostatně jako na každé ze zapojených škol, vzniklo nepřeberné množství, bude následně učiteli posouzena proveditelnost nápadů. Autory projektů pak čeká tvorba co nejkreativnějších kampaní, jejichž cílem bude přilákat co možná největší zájem hlasujících a zajistit tak pro své projekty nejvyšší počet hlasů.

Do projektu se zapojily školy ZŠ Úvoz, ZŠ a MŠ Kotlářská, ZŠ a MŠ Husova, ZŠ Horní, ZŠ a MŠ nám. 28. řijna, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Hroznová, ZŠ Antonínská, ZŠ Křídlovická, ZŠ nám. Míru a ZŠ Křenová.



PA310383_1.JPGPA310418_1.JPGPA310442_1.JPGPA310482_1.JPGPA310507_1.JPGPA310522_1.JPGPA310539_1.JPGPA310582_1.JPG

Kalendář akcí

< 2019 >

Všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 Veřejné... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 08:00 - 1. 05. 2019, 16:00
Prvomájová... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 09:00 - 1. 05. 2019, 17:00
Nabízení biblické... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 09:00 - 31. 05. 2019, 19:00
Shromáždění... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 13:00 - 1. 05. 2019, 22:00
Kulturně... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 13:00 - 1. 05. 2019, 19:00
Prvomájové slavnosti (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 13:30 - 1. 05. 2019, 22:00
Řekni ne pochodu... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 16:00 - 1. 05. 2019, 22:00
Tančírny pod... (Akce třetích stran)
1. 05. 2019, 18:00 - 27. 06. 2019, 22:00
2 Politické... (Akce třetích stran)
2. 05. 2019, 06:00 - 23. 05. 2019, 19:00
Volební kampaň... (Akce třetích stran)
2. 05. 2019, 09:00 - 27. 05. 2019, 19:00
Jom ha-šoa:... (Akce třetích stran)
2. 05. 2019, 14:00 - 2. 05. 2019, 17:00
3 Studentská stávka... (Akce třetích stran)
3. 05. 2019, 10:00 - 3. 05. 2019, 14:00
4 Občanské... (Akce třetích stran)
4. 05. 2019, 14:00 - 4. 05. 2019, 17:30
5 Pietní akt (Akce třetích stran)
5. 05. 2019, 17:00 - 5. 05. 2019, 19:30
6 Shromáždění za... (Akce třetích stran)
6. 05. 2019, 18:30 - 6. 05. 2019, 21:30
7 8 Veřejné... (Akce třetích stran)
8. 05. 2019, 11:00 - 8. 05. 2019, 13:00
Morravák (Akce třetích stran)
8. 05. 2019, 18:00 - 8. 05. 2019, 22:00
9 10 11 Férová snídaně na... (Akce třetích stran)
11. 05. 2019, 09:00 - 11. 05. 2019, 11:00
Prolomit ticho (Akce třetích stran)
11. 05. 2019, 10:00 - 11. 05. 2019, 13:00
Dobrodrůžo:... (Akce třetích stran)
11. 05. 2019, 14:00 - 11. 05. 2019, 19:00
12 Léto v centru:... (Akce třetích stran)
12. 05. 2019, 14:00 - 12. 05. 2019, 21:55
Procesí věřících... (Akce třetích stran)
12. 05. 2019, 15:00 - 2. 06. 2019, 18:00
Rodiče pro klima (Akce třetích stran)
12. 05. 2019, 16:00 - 12. 05. 2019, 19:00
13 Nabízení biblické... (Akce třetích stran)
13. 05. 2019, 09:00 - 15. 05. 2019, 17:00
Anonymous for the... (Akce třetích stran)
13. 05. 2019, 16:00 - 13. 05. 2019, 18:00
Pochod za... (Akce třetích stran)
13. 05. 2019, 18:00 - 13. 05. 2019, 20:00
14 Oslava 71. výročí... (Akce třetích stran)
14. 05. 2019, 13:00 - 14. 05. 2019, 17:00
Happening zvíře... (Akce třetích stran)
14. 05. 2019, 15:00 - 14. 05. 2019, 19:00
Divadelní... (Akce třetích stran)
14. 05. 2019, 19:00 - 14. 05. 2019, 20:00
15 Slavnosti dobrého... (Akce třetích stran)
15. 05. 2019, 10:00 - 18. 05. 2019, 22:00
16 Slavnosti piva F.... (Akce třetích stran)
16. 05. 2019, 13:00 - 18. 05. 2019, 23:00
17 Čtení Bible (Akce třetích stran)
17. 05. 2019, 12:00 - 17. 05. 2019, 18:00
Festival léta v... (Akce třetích stran)
17. 05. 2019, 16:00 - 18. 05. 2019, 23:30
HVOB Concert Tour (Akce třetích stran)
17. 05. 2019, 19:00 - 17. 05. 2019, 22:00
Filmový festival... (Akce třetích stran)
17. 05. 2019, 21:00 - 18. 05. 2019, 01:00
18 Běh pro paměť národa (Akce třetích stran)
18. 05. 2019, 08:00 - 18. 05. 2019, 19:00
Moravský pohár (Akce třetích stran)
18. 05. 2019, 12:00 - 18. 05. 2019, 15:00
Kresba jarní... (Akce třetích stran)
18. 05. 2019, 15:00 - 18. 05. 2019, 18:00
19 Protest proti... (Akce třetích stran)
19. 05. 2019, 14:00 - 19. 05. 2019, 20:30
Sportovně zábavný... (Akce třetích stran)
19. 05. 2019, 14:00 - 19. 05. 2019, 18:00
Alexandrovci -... (Akce třetích stran)
19. 05. 2019, 15:00 - 19. 05. 2019, 22:30
20 Předání výzvy za... (Akce třetích stran)
20. 05. 2019, 16:45 - 20. 05. 2019, 17:30
21 Předvolební... (Akce třetích stran)
21. 05. 2019, 06:30 - 21. 05. 2019, 09:30
Za nezávislou... (Akce třetích stran)
21. 05. 2019, 18:30 - 21. 05. 2019, 20:00
22 Happening mladých... (Akce třetích stran)
22. 05. 2019, 17:30 - 22. 05. 2019, 20:00
23 Empík hledá Foxíka (Akce třetích stran)
23. 05. 2019, 07:30 - 23. 05. 2019, 12:30
Svobodně pijeme a... (Akce třetích stran)
23. 05. 2019, 16:00 - 23. 05. 2019, 22:00
24 Dětský program v... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 08:00 - 28. 05. 2019, 23:00
Vínománie 2019 -... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 09:00 - 2. 06. 2019, 22:00
Nabízení biblické... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 09:00 - 25. 05. 2019, 19:00
Studentská stávka... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 09:30 - 24. 05. 2019, 12:00
Grand Prix v... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 13:00 - 25. 05. 2019, 17:00
Ponavafest (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 13:00 - 26. 05. 2019, 00:00
Léto v centru:... (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 14:00 - 24. 05. 2019, 22:55
Festival (Akce třetích stran)
24. 05. 2019, 16:30 - 25. 05. 2019, 00:00
25 Action in the City (Akce třetích stran)
25. 05. 2019, 08:00 - 25. 05. 2019, 22:00
Dětský program (Akce třetích stran)
25. 05. 2019, 08:00 - 25. 05. 2019, 13:00
Zkouška... (Akce třetích stran)
25. 05. 2019, 18:00 - 30. 05. 2019, 22:00
26 Den sousedů (Akce třetích stran)
26. 05. 2019, 10:00 - 26. 05. 2019, 19:00
27 28 FAST běh 2019 (Akce třetích stran)
28. 05. 2019, 09:00 - 28. 05. 2019, 14:00
Koncert Soeufa... (Akce třetích stran)
28. 05. 2019, 21:00 - 28. 05. 2019, 22:30
29 Brno osvobozené!? (Akce třetích stran)
29. 05. 2019, 10:00 - 28. 06. 2019, 20:00
Brněnsko tančí a... (Akce třetích stran)
29. 05. 2019, 17:00 - 29. 05. 2019, 19:30
30 Turnaj v pétanque (Akce třetích stran)
30. 05. 2019, 15:30 - 30. 05. 2019, 22:00
Představení... (Akce třetích stran)
30. 05. 2019, 18:00 - 30. 05. 2019, 22:00
31 Vadso Ungdomskorps (Akce třetích stran)
31. 05. 2019, 10:00 - 31. 05. 2019, 14:00
ZUŠ OPEN... (Akce třetích stran)
31. 05. 2019, 14:00 - 31. 05. 2019, 19:00
Brno Šprtec open... (Akce třetích stran)
31. 05. 2019, 15:00 - 31. 05. 2019, 17:00
   
 

Portálové řešení QCM, s.r.o.