O městské části

ulice_dominikanska.jpgBrno-střed je od roku 1990 jednou z 29 městských částí a jak už její název napovídá, zabírá centrální prostor statutárního města Brna. Je největší městskou částí - žije v ní kolem 80.000 obyvatel.
Městská část Brno-střed je přirozeným turistickým, kulturním, vzdělanostním a obchodním centrem jihomoravské metropole. Na území Brna-středu se nachází většina významných brněnských památek, mnoho škol, dopravní uzel v podobě vlakového i autobusového nádraží, ubytovací kapacity, několik nákupních center, bezpočet restaurací a dalších služeb, veletržní areál, množství divadel, muzeí či klubů, dva plavecké areály, kluziště, ale třeba také ústřední brněnský hřbitov.

Městská část Brno-střed je zřizovatelem téměř čtyřiceti příspěvkových organizací. Jde o více než tři desítky mateřských a základních škol a školních jídelen, dále o Sportovní a rekreační areál Kraví hora, který provozuje stejnojmenný plaveckých areál, kluziště, hokejovou halu a skatepark, a o Kulturní a vzdělávací středisko, pod které spadá Divadlo Polárka, Centrum volného času Botanka a Klub Leitnerova.
Pro své obyvatele pořádá radnice městské části Brno-střed různé zábavné, společenské či sportovní akce, ať už jde o tradiční vánoční či velikonoční trhy a slavnosti, nebo o Dětský den, Den radnice, Cyklohrátky na Kraví hoře, Mikulášoviny na radnici a podobně.

zelny_trh.jpg

Pro seniory je vykonávána pečovatelská služba, a to jak prostřednictvím terénní práce, tak ve Střediscích osobní hygieny, v Centru denních služeb a v pěti Domech s pečovatelskou službou. Radnice také podporu činnost několika klubů seniorů.

morovy_sloup_svobodak.jpg

Důležitou prioritu je na Brně-střed považována péče o veřejnou zeleň a o významné parkové plochy, jako jsou parky na Moravském náměstí, Obilním trhu, na náměstí 28. října, na Kraví hoře či pak Anthropos. Současně jsou nemalé finanční částky a péče vynakládány na revitalizaci a údržbu dětských hřišť a herních prvků v těchto parcích.
Další významnou aktivitou radnice je podpora občanských aktivit a neziskového sektoru, a to jak prostřednictvím dotací, tak formou různých úlev, propagační či organizační pomoci.
K zásadním povinnostem městské části patří též správa poměrně velkého bytového fondu, spolupráce s Městskou policí na zajištění bezpečnosti a ochrany majetku a čištěn a úklid komunikací.
Pro zajištění informačního servisu občanů je provozován webový portál, vydáván Zpravodaj městské části Brno-střed a připravován televizní magazín vysílaný prostřednictvím kabelové televize.

Kalendář akcí

< 2016 >

Všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31