Letní kino Brno-střed 2016

„Nejlepší letní kino ve středu 7 dní v týdnu“

letni-kino-2016_logo_web.png

Po loňském úspěchu letního promítání na nádvoří radnice městské části Brno-střed se na Dominikánskou 2 opět vrací letní filmový program, tentokrát rozšířený o další kulturní akce, jako jsou koncerty, besedy a přednášky. Ve spolupráci spolku Noční motýl a městské části Brno-střed je na 67 letních večerů připraven opravdu bohatý program, který bude zakončen 2. ročníkem akce Otevřená radnice.

• Termín konání: 29. 6.–3. 9. 2016
• Začátky představení v červnu a v červenci od 21:30 hod.
• Začátky představení v srpnu a v září od 21:00 hod.
• Vstupenky jsou v prodeji na místě vždy půl hodiny před začátkem představení
• Hrajeme za každého počasí
• Vstupné 90,- Kč, permanentka na 6 vstupů 450,- Kč, permanentka na 10 vstupů 690,- Kč

Více informací na www.kinobude.cz

 

Podrobné informace k programu a letnímu kinu

PROGRAM NA ČERVEN

The Shining
Horor / Drama / Thriller, Velká Británie / USA, 1980, 119 min, čes. tit.
Režie: Stanley Kubrick
Hrají: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers

Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery. Jack se ubytuje svou rodinou a začíná psát knihu. Brzy však zjišťuje, že samota uprostřed hor je tísnivá a také on začíná přicházet o rozum.
Signing a contract, Jack Torrance, a normal writer and former teacher agrees to take care of a hotel which has a long, violent past that puts everyone in the hotel in a nervous situation. While Jack slowly gets more violent and angry of his life, his son, Danny, tries to use a special talent, the "Shining", to inform the people outside about whatever that is going on in the hotel.

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný, Československo, 1958, 81 min., ENG subt.
Režie: Karel Zeman
Hrají: Arnošt Navrátil, Lubor Tokoš, František Šlégr, Miloslav Holub, Václav Kyzlink

Verne. Meliès. Zeman.
Nejúspěšnější český film všech dob. Fenomenální režisér Karel Zeman s půvabnou naivitou přenesl na plátno dřevorytiny ilustrací románů Julesa Vernea. Postavy hrdinů jakoby z těchto rytin vystupovaly, obklopeny typicky šrafovanými kulisami, v nichž se odehrává jednoduchý příběh, vyprávěný jeho protagonistou, inženýrem Šimonem Hartem. Ten je spolu s profesorem Rochem unesen zločinným hrabětem Artigasem a jeho piráty do nitra ostrova ve vyhaslém vulkánu. Padouch chce s přispěním Rochova vynálezu ovládnout svět a je jen na Hartovi, jestli se mu to podaří.

An evil millionaire named Artigas plans to use a super-explosive device to conquer the world from his headquarters inside an enormous volcano.

PROGRAM NA ČERVENEC

Hrútar
Drama, Island, 2015, 93 min., čes. tit.
Režie: Grímur Hákonarson
Hrají: Sigurður Sigurjónsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Bøving, Gunnar Jónsson

Kiddi pije a rád střílí. Gummi nepije a nestřílí. Zarostlí jsou oba stejně. Kiddi a Gummi jsou bratři, kteří spolu už 40 let nepromluvili ani slovo, a jediné, co oba sdílejí, je láska k ovcím. Islandské drama, kterému nechybí ironie a absurdní humor, natočil absolvent FAMU Grímur Hákonarson. Film si z Cannes odnesl hlavní cenu sekce Un Certain Regard

In a remote Icelandic farming valley, two brothers who haven't spoken in 40 years have to come together in order to save what's dearest to them - their sheep.

To Rome with Love
Komedie / Romantický, USA / ITA / ESP, 2010, 112 min, čes. tit.
Režie: Woody Allen
Hrají: Jesse Eisenberg, Ellen Page, Woody Allen, Penélope Cruz, Alec Baldwin, Roberto Benigni

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce, která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár, jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.

The lives of some visitors and residents of Rome and the romances, adventures and predicaments they get into.

Night of the Living Dead
Horor / Mysteriózní, USA, 1968, 96 min., čes. tit.
Režie: George A. Romero
Hrají: Duane Jones, Judith O'Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman

I po takřka čtyřiceti letech zůstává Romerův celovečerní debut milníkem hororového žánru, filmem, který stále dokáže překvapit, šokovat a vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Černobílý snímek, natočený s neznámými herci, působí jako dokument sledující osudy sedmi lidí, kteří najdou útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. S příchodem noci roste počet zombií a situace je čím dál tím zoufalejší. Nakonec začnou hrdinové bojovat sami mezi sebou...

A group of people hide from bloodthirsty zombies in a farmhouse in the legendary American independent horror film directed by George A. Romero.

La glace et le ciel
Dokumentární, Francie, 2015, 89 min., čes. tit.
Režie: Luc Jacquet

Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse za polární kruh, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování“.

A documentary about global warming.

Mad Max: Fury Road
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller, Austrálie / USA, 2015, 120 min., čes. tit.
Režie: George Miller
Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

A woman rebels against a tyrannical ruler in postapocalyptic Australia in search for her home-land with the help of a group of female prisoners, a psychotic worshipper, and a drifter named Max.

The General
Komedie / Romantický / Dobrodružný / Válečný / Akční, USA, 1926, 79 min.
Režie: Buster Keaton, Clyde Bruckman
Hrají: Buster Keaton, Marion Mack, Joe Keaton, Glen Cavender, Frederick Vroom

Buster Keaton, akrobat s kamennou tváří zvaný Frigo, ve svém nejslavnějším filmu, kde mu sekunduje stejnojmenná lokomotiva... Dnes milovaná akční, romantická i dobrodružná groteska patří dnes již do zlatého fondu světové kinematografie.

Taneční večery se Swing Wings - mini lekce pro začátečníky a tančírna pod širým nebem

When Union spies steal an engineer's beloved locomotive, he pursues it single-handedly and straight through enemy lines. Swing evening with silent movie.

Životopisný / Drama / Historický / Psychologický, Česko / Polsko / Francie / Slovensko, 2016, 105 min, ENG subt.
Režie: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
Hrají: Michalina Olszańska, Marika Šoposká, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová,

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého.

Story of a young woman who, in 1973, sat behind the wheel of a truck and ran down 8 people in the center of Prague. For Olga, it was an act of revenge against society which, in her eyes, had harmed her greatly

Tatt av kvinnen
Komedie / Romantický / Drama, Norsko, 2007, 87 min., čes. tit.
Režie: Petter Næss
Hrají: Trond Fausa Aurvåg, Marian Saastad Ottesen, Henrik Mestad, Anna Gutto

Romantická komedie o muži, jehož život je zcela ovládán ženou. Život hlavního hrdiny se promění, když se k němu nastěhuje Marianne. Začne mu ovládat život a hlavní hrdina s sebou nechává vláčet. Snad z lásky. Ať jde o cestu po Evropě, nebo o nábytek v obývacím pokoji.

A woman moves into a young man's home and starts to run his life -- a process that makes him fall hopelessly in love with her. Gone with the Woman is the story of He, a male who hasnt even got a name. And, without him fully grasping how it comes about, his life is invaded by a woman.

La Giovinezza
Drama, Itálie / Francie / Švýcarsko / Velká Británie, 2015, 118 min., čes. tit.
R: Paolo Sorrentino
H: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger a Mick Boyle. Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.

A retired orchestra conductor is on holiday with his daughter and his film director best friend in the Alps when he receives an invitation from Queen Elizabeth II to perform for Prince Philip's birthday.

The Silence of the Lambs
Thriller / Horor / Krimi / Drama, USA, 1991, 119 min., čes. tit.
Režie: Jonathan Demme
Hrají: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Scott Glenn, Anthony Heald

Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus, který by o vrahovi mohl něco vědět. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa...

A young F.B.I. cadet must confide in an incarcerated and manipulative killer to receive his help on catching another serial killer who skins his victims.

V lučach solnca
Dokumentární, Rusko / ČR / Německo / Severní Korea / Lotyšsko, 2015, 106 min., čes. tit.
Režie: Vitalij Manskij

Severokorejská dívka Zin-mi se připravuje na oslavy výročí nejvyššího vůdce Kim Čong-ila. Uznávaný ruský dokumentarista Vitalij Mansky dostává povolení sledovat celou její rodinu. Ovšem je mu umožněno filmovat pouze podle pečlivě připraveného scénáře, aby nic nenarušovalo obrázek života spokojeného lidu. Přesto je snímek úplným opakem propagandy. Dokumentaristé totiž nechali běžet kameru i ve chvílích, kdy jsou scény předem aranžovány severokorejskými „režiséry". Nebo ji namířili na usvědčující detaily, které mistrům manipulace unikly. Záběry, které neměly nikdy vzniknout, umně vložili do příběhu o zdánlivě šťastném životě v novodobé potěmkinovské vesnici. Film V paprscích slunce portrétuje Severní Koreu asi jediným možným způsobem – jako nezáměrnou situační tragikomedii.

Over the course of one year, this film follows the life of an ordinary Pyongyang family whose daughter was chosen to take part in one of the famous Korean "Spartakiads". The ritualized explosions of color and joy contrast sharply with pale everyday reality, which is not particularly terrible, but rather quite surreal, like a typical life as seen "through the looking glass".

Drama, Irsko / Kanada, 2015, 118 min., čes. tit.
Režie: Lenny Abrahamson
Hrají: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers, Joan Allen

Snímek vypráví příběh mladé ženy a jejího pětiletého syna, kteří jsou proti své vůli drženi v zajetí v malé místnosti. Nakonec se jim podaří osvobodit a chlapec tak poprvé zažívá svět mimo místnost. Autorka předlohy Emma Donoghue se inspirovala sutečným příběhem a film si vysloužil řadu filmových ocenění a získal Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli.

Canadian-Irish independent drama film written by Emma Donoghue, based on her novel. Held captive for seven years in an enclosed space, a woman (Larson) and her 5-year-old son finally gain their freedom, allowing the boy to experience the outside world for the first time.

Dokumentární, ČR, 2013, 52 min.
Režie: Ján Mančuška

Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel představuje dokument, který shrnuje historii a osudy Čechů, kteří se v druhé polovině 19. století v důsledku krize a nedostatku zemědělské půdy vystěhovali v několika vlnách na Ukrajinu do Volyňské gubernie, kde postupně založili téměř 200 vesnic.

Romantický / Komedie / Drama, Československo, 1965, 80 min., ENG subt.
Režie: Miloš Forman
Hrají: Hana Brejchová, Vladimír Pucholt, Vladimír Menšík, Ivan Kheil, Jiří Hrubý

Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak...

A very funny adaptation of the "all-girls' boarding school" farce adapted to Communist Czechoslovakia in the years just preceding the Prague Spring.

Drama / Erotický, Francie, 2015, 130 min., čes. tit.
Režie: Gaspar Noé
Hrají: Karl Glusman, Klara Kristin, Aomi Muyock, Gaspar Noé

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE.

Murphy is an American living in Paris who enters a highly sexually and emotionally charged relationship with the unstable Electra. Unaware of the effect it will have on their relationship, they invite their pretty neighbor into their bed.

Irrational Man
Drama / Mysteriózní, USA, 2015, 96 min., čes. tit.
Režie: Woody Allen
Hrají: Emma Stone, Joaquin Phoenix, Parker Posey, Jamie Blackley

Joaquin Phoenix a Emma Stone v posledním filmu Woodyho Allena. Vyhořelý profesor přijíždí do malého městečka a zde se zaplétá s kolegyní Ritou a mladou studentkou Jill . Z jejich náklonností není nijak zvlášť uchvácen a dál se užírá. Náhodná událost však spustí nečekaný sled událostí.

A tormented philosophy professor finds a will to live when he commits an existential act.

Full Metal Jacket
Drama / Válečný, USA / Velká Británie, 1987, 116 min., čes. tit.
Režie: Stanley Kubrick
Hrají: Matthew Modine, Vincent D'Onofrio, Adam Baldwin, R. Lee Ermey

Mistrovský snímek se odehrává ve dvou stejně dlouhých kapitolách, jejichž hlavním hrdinou je inteligentní voják s přezdívkou Vtipálek. První část se odehrává ve výcvikovém středisku námořní pěchoty v Jižní Karolíně, kde sadistický instruktor Hartman psychicky i fyzicky týrá svěřené nováčky. Ne každý je schopen takový dril přežít a zachovat si zdravé myšlení. Druhá část se již odehrává na vietnamské frontě, kde se i Vtipálek musí uchýlit k tomu nejhoršímu činu. Stanley Kubrick se ve svých dílech vždy zajímal o krajní stavy lidské psychiky a není tomu jinak ani v Olověné vestě. Film lze vnímat jako kritiku či odmítnutí válečné mašinerie. Autor však využil válečného tématu spíše k obecnější výpovědi o tom, do jakého stavu se může i humanisticky založený člověk dostat, ocitne-li se v nelidských podmínkách a beznadějných situacích.

A pragmatic U.S. Marine observes the dehumanizing effects the Vietnam War has on his fellow recruits from their brutal boot camp training to the bloody street fighting in Hue.

V programu zazní vokální a instrumentální hudba Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a dalších skladatelů. Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská se sbormistrem Petrem Kolářem.

Vstupné dobrovolné.

Les saisons
Dokumentární, Francie, 2015, 97 min., český komentář Tomáš Hanák
Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí autoři s dalším snímkem. Ne tropického pralesa, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Nejmodernější technikou natáčeli čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Díky unikátním metodám natáčení vypravují příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachycují vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé a i dětské diváky.

A poetic chronicle of Europe over the past 15,000 years, filmed through the eyes of animals. A natural symphony on the mysteries of the forests, plains and mountains.

Drama, Francie, 2015, 97 min., čes. tit.
Režie: Deniz Gamze Ergüven
Hrají: Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit İşcan, Tugba Sunguroglu

Vesnice na severu Turecka, začátek léta. Lale a její čtyři dospívající sestry si po cestě ze školy hrají s místními chlapci. Po vesnici se rozběhne zpráva o domnělých nemravnostech a nevinná hra brzy přeroste ve skandál s nečekanými následky. Tradičně smýšlející babička a strýc proměňují jejich domov ve vězení, školu nahrazují lekce domácích prací a vaření. Rodina jim domlouvá ženichy. Pět sester spojených touhou po svobodě se rozhodne vzepřít útlaku a rozbít okovy konzervativní společnosti, která je svazuje.

When five orphan girls are seen innocently playing with boys on a beach, their scandalized conservative guardians confine them while forced marriages are arranged.

Chelovek s kino-apparatom
Dokumentární / Experimentální, Sovětský svaz, 1929, 68 min.
R: Dziga Vertov

Film je mezníkem dokumentární filmové tvorby. Dziga Vertov se jeho pomocí pokusil vytvořit nový filmový jazyk. Nový způsob filmování, kdy snímal realitu bez použití scénáře a z obrazů civilního života se snažil vytvářet drama všedního dne…

Taneční večery se Swing Wings - mini lekce pro začátečníky a tančírna pod širým nebem

A man travels around a city with a camera slung over his shoulder, documenting urban life with dazzling invention.

Komedie / Poetický, Československo, 1967, 74 min., ENG subt.
Režie: Jiří Menzel
Hrají: Rudolf Hrušínský, Míla Myslíková, Vlastimil Brodský, František Řehák, Jana Preissová, Jiří Menzel

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..."
Ve zpustlých říčních lázních na břehu řeky Olše se denně setkávají tři postarší pánové: majitel lázní Antonín Důra, sečtělý abbé Roch a major ve výslužbě Hugo. Počasí je nestálé, většinou poprchává a tak má pan Důra nouzi o zákazníky. Většinu času tudíž tráví v rozmluvách a drobných půtkách se svými přáteli. Žádná hádka ovšem není tak vážná, aby ji nespravila sklenice vína a pár utopenců s cibulí. Rozruch do jejich života však přinese potulný kouzelník Arnoštek a především jeho půvabná schovanka Anna. Ta totiž hned při prvním večerním vystoupení okouzlí každého ze tří svérázných filosofů. A ti se o ni začnou každý po svém ucházet...

Middle-aged Antonin and his friends, the major, now retired, and the canon, are in the river, swimming and philosophizing. Then it starts to rain. It just seems to be that sort of summer

The Danish Girl
Drama / Romantický / Životopisný, VB / Belgie / USA / Dán. / Něm., 2015, 119 min., čes. tit.
Režie: Tom Hooper
Hrají: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Adrian Schiller, Amber Heard

Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda mu přitom poskytuje maximální podporu a přitom se sama snaží prorazit jako portrétistka. Pozvolné borcení jejich harmonického vztahu odstartuje banální příhoda – Gerdě, která připravuje sérii baletních portrétů, nedorazí figurantka, a Einar svolí, že své ženě bude sedět modelem, oblečený do baletního kostýmu. Intenzivní spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá obrovský emocionální zmatek, s nímž se vyrovnává nejprve „nevinnou" hrou na tajemnou dánskou dívku Lili, a později čím dál silnějším přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný…

A fictitious love story loosely inspired by the lives of Danish artists Lili Elbe and Gerda Wegener. Lili and Gerda's marriage and work evolve as they navigate Lili's groundbreaking journey as a transgender pioneer.

Drama, ČR / Německo / Francie / Slovinsko / Slovensko, 2015, 95 min.
Režie: Olmo Omerzu
Hrají: Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Daniel Kadlec

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dvě dospívající děti, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu" vstoupí další, nečekaně dramatická událost?

A couple embark on an early vacation. Left alone, their children cut loose until the boy gets caught for skipping school and things take an unexpected turn. Boasting exquisite camera work, the film is also unforgettable for its wholly original ending.

The Magnificent Seven
Western, USA, 1960, 123 min., čes. tit.
Režie: John Sturges
Hrají: Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, Robert Vaughn, Brad Dexter, Horst Buchholz, Eli Wallach

Sedm pistolníků, boj za správnou věc a podle mnohých vůbec ten nejlepší western všech dob se vrací na velká plátna.
Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou, který vesničany každý rok připraví o většinu sklizně a zásob. Proto se vesničané rozhodnou nakoupit v nejbližším městečku zbraně a bránit se. Chtějí o svém plánu poradit s profesionálním pistolníkem Chrisem, který je nadchnul bravurním kouskem, jehož byli svědky po svém příjezdu do městečka. Ten jim však poradí, aby si nekupovali drahé zbraně, se kterými stejně neumí zacházet, ale najali si střelce a sám se záležitosti ujme. Podaří se mu získat ještě šest dalších mužů a s nimi se vydá do ohrožené vesnice. Přestože první střetnutí s Calverovými muži dopadne pro statečné muže příznivě, nevyzpytatelná povaha vesničanů situaci zcela nečekaně zkomplikuje.

Dokumentární / Životopisný / Hudební, Velká Británie, 2015, 90 min, čes. tit.
Režie: Asif Kapadia
Hrají: Amy Winehouse

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života.

The story of Amy Winehouse in her own words, featuring unseen archival footage and unheard tracks.

Komedie / Krimi / Thriller / Akční, Norsko, 2011, 86 min., CZ+ ENG subt.
Režie: Magnus Martens
Hrají: Kyre Hellum, Henrik Mestad, Mads Ousdal, Arthur Berning

Sevřený scénář, napsaný režisérem Martensem podle předlohy Joa Nesbøho, diktuje sledu černohumorných eskapád v Jackpotu přímo ztřeštěné tempo. Příběh plný neuvěřitelných zvratů začíná divokou přestřelkou ve striptýzovém baru a dále sleduje policejní vyšetřování prokládané flashbacky Oscara, hlavního svědka i možného podezřelého. Ty dokreslují jeho vlastní verzi toho, jak se ocitl na místě činu, vyděšený, zakrvavený a zavalený mrtvolou mohutné ženy. Oscar dohlíží v jakémsi norském maloměstě poblíž švédských hranic na partičku bývalých trestanců, zaměstnaných v továrně na výrobu umělých vánočních stromků. Jednoho dne si společně s trojicí svěřenců vsadí na fotbalový zápas a navzdory vší pravděpodobnosti vyhrají. Vzhledem k povahám zúčastněných lze však předpokládat, že se výhra nebude dělit rovným dílem a že tovární drtička spolu s pistolí na hřebíky najdou nevšední využití.

Terrified and bloody, Oscar Svendsen awakes clinched to a shotgun in a strippers joint. Around him 8 dead men, and police aiming at him. To Oscar it's clear that he is innocent. It all started when four chaps won 1,7 million on the pools...

Hudební / Drama, USA, 2014, 107 min., čes. tit.
Režie: Damien Chazelle
Hrají: Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce je rozhodnutý vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře. Jednoho večera na Andrewa, který právě cvičí na bicí, narazí Terence Fletcher, dirigent, proslavený svým učitelským talentem ve stejné míře jako svými nemilosrdnými praktikami. Ačkoliv si spolu toho večera příliš mnoho nesdělí, probudí Fletcher v Andrewovi touhu dosáhnout svého cíle. K Andrewovu překvapení dalšího dne Fletcher požádá o to, aby byl Andrew přidělen k jeho kapele. Tento jediný čin mladíkovi navždy změní život.

A promising young drummer enrolls at a cut-throat music conservatory where his dreams of greatness are mentored by an instructor who will stop at nothing to realize a student's potential.

Komedie / Drama, ČR, 1999, 116 min., ENG subt.
R: Jan Hřebejk
H: Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Emília Vášáryová, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Stella Zázvorková

Příběhy jedné historické generace - stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí. Děj je zasazen do konce šedesátých let - podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.

Drama, Belgie, 2016, 127 min., čes. tit.
Režie: Felix Van Groeningen
Hrají: Stef Aerts, Dominique Van Malder, Charlotte Vandermeersch, Jean-Michel Balthazar

Příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět. Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný.

The drama follows two brothers who start a bar and get swept up in its success in the midst of Belgium's nightlife scene.

Magic in the Moonlight
Romantický / Komedie / Drama, USA, 2014, 97 min., čes. tit.
Režie: Woody Allen
Hrají: Emma Stone, Colin Firth, Simon McBurney, Eileen Atkins

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie, jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje.

Krimi / Drama / Romantický / Životopisný, USA, 1967, 111 min, čes. tit.
Režie: Arthur Penn
Hrají: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard, Gene Hackman

Scenáristé a režisér filmu pojali příběh slavné gangsterské dvojice, který je založen na skutečných událostech, velice originálně. Na jedné straně se postarali o to, aby na filmovém plátně co nejpřesvědčivěji ožila krize třicátých let. Na straně druhé měl však pohled do minulosti posloužit jako odrazový můstek pro zúčtování se současností. Hrdinové filmu jsou sice brutální vrazi, ale to vše jaksi zůstává v pozadí. V popředí vidíme bojovníky proti existujícímu společenskému řádu a americkému vládnímu systému. Film se stal nesmírně populární zejména mezi americkou mládeží.

A somewhat romanticized account of the career of the notoriously violent bank robbing couple and their gang.

PROGRAM NA SRPEN

Dokumentární, ČR, 2015, 90 min.
Režie: Helena Třeštíková, Jakub Hejna

Dokumentaristka Helena Třeštíková se s Baarovou setkala v jejím zahraničním exilu. Na sklonku hereččina života natočila otevřenou zpověď kdysi milované a následně zatracované hvězdy na pozadí unikátních materiálů z několika evropských filmových archivů i ukázek slavných rolí Lídy Baarové. Příběh sebedestruktivní lovestory s proporcemi antické tragédie je fatálně spjat s evropskými dějinami a ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jíž na vrcholu kariéry ležel svět u nohou. O to monumentálnější byl pak její pád do zapomnění a samoty.

The story of Lída Baarová, famous Czechoslovakian actress of the black and white era, who moved to Nazi Germany before WWII and formed a controversial relationship with Reich Minister of Propaganda, Joseph Goebbels, who adored her.

Drama / Komedie, Německo / Švýcarsko / Rakousko, 2014, 100 min., CZ + ENG subt.
Režie: Benjamin Heisenberg
Hrají: André Wilms, Georg Friedrich, Susanne Wolff, Elisabeth Orth

Režisér Benjamin Heisenberg je spojován s hnutím Berlínská škola a své filmy pravidelně uvádí na světových festivalech v Cannes či Berlíně. Se svým novým snímkem Superega ale opouští oblast chladného dramatu, tak příznačnou pro Berlínskou školu, a vydává se do oblasti komedie. Setkání mezi stárnoucím psychologem Curtem s poněkud temnou minulostí a podvodníčkem Nickem, který má slabost pro vzácní knižní tisky, přinese řadu nečekaných situací. Zatímco Nick se stane nevědo mky Curtovým pokusným králíkem, Curtova slábnoucí paměť začíná odkrývat nepěkné vzpomínky na jeho propojení s nacistickým režimem. Kameraman snímku Reinhold Vorschneider je dlouhodobým spolupracovníkem další příslušnice Berlínské školy, režisérky Angely Schanelec.

When a washed-up bohemian meets a controversial psychologist, he soon becomes the doctor's involuntary object of interest and study. Nick´s life in disarray is gradually brought back to normal, while Curt´s fading memory manages to unearth the truth about his former involvement with the Third Reich.

The Cameraman
Komedie / Romantický / Rodinný / Drama, USA, 1928, 67 min.
Režie: Buster Keaton, Edward Sedgwick
Hrají: Buster Keaton, Edward Brophy, Marceline Day

Frigo se živí jako pouliční fotograf. Jednou se setká s krásnou reportérkou a touží se s ní setkat znovu, proto usiluje o práci kameramana v redakci, kde dáma pracuje. Bohužel, kromě neustálého vysklívání dveří od redakce se svou kamerou neumí nic jiného. Přesto neztrácí trpělivost a nevzdává boj o ženu svého života a o místo kameramana.

Taneční večery se Swing Wings - mini lekce pro začátečníky a tančírna pod širým nebem

Hopelessly in love with a woman working at MGM Studios, a clumsy man attempts to become a motion picture cameraman to be close to the object of his desire.

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
USA / Kanada, 2016, 108 min
Režie: Tim Miller
Hrají: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Karan Soni, Michael Benyaer

Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako „avokádo, které mělo sex se starším avokádem". I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.

Microbe et Gasoil
Komedie / Road movie, Francie, 2015, 103 min, čes. tit.
Režie: Michel Gondry
Hrají: Ange Dargent, Théophile Baquet, Diane Besnier, Audrey Tautou

Drobný Mikrob a vynalézavý Gasoil jsou tak trochu nenápadní a přehlížení teenageři. Vyhlídka, že dva měsíce blížících se prázdnin prožijí se svými rodinami, je pranic neláká. Jak ale uniknout před nudnou rutinou? Třeba tak, že vezmete motor ze sekačky, několik dřevěných planěk a postavíte neortodoxní vozidlo, něco mezi karavanem a zahradním domkem. A v něm zamíříte na netradiční dobrodružný road trip po Francii. Svoboda volá!

Two young friends embark on a road trip across France in a vehicle they built themselves.

Drama, Slovensko / ČR, 2016
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Csongor Kassai, Martin Havelka

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na konci 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.

Since the arrival of the new teacher, Maria Drazdechova, to a Bratislava suburban school in the year of 1983, life has turned upside down for students and parents. The teacher's corrupted behavior and one of the students' suicide attempt that could be related to that matter, makes the school Principal call the students' parents for an urgent meeting that will suddenly put the future of all the families at stake. They are asked to sign a petition to move Miss Drazdechova out of the school. The teacher's high connections within the Communist Party makes everyone feel threatened, but at his point they have no choice but to make a decision: will they dare to go against Miss Drazdechova and stand up for what they believe in at any risk, or will they just remain silent and let things be?

Who's Afraid of Virginia Woolf?
Drama / Psychologický, USA, 1966, 134 min., čes. tit.
Režie: Mike Nichols
Hrají: Elizabeth Taylor, Richard Burton, George Segal, Sandy Dennis

E. Taylorová a R. Burton pozvou na návštěvu mladý manželský pár. Z návštěvy se ale postupně stává noční můra. Adaptace hry amerického dramatika Edwarda Albeeho je pronikavou i trpkou studií partnerských vztahů a lidských charakterů.

A bitter, aging couple, with the help of alcohol, use a young couple to fuel anguish and emotional pain towards each other.

Ozvěny Expediční kamery a Snow Film Festu. Nejlepší outodoorové filmy letošního roku. Voda, skály, vzduch, led. Těšte se na adrenalin, zábavu a kouzelnou přírodu.

Night Train to Lisbon
Thriller / Mysteriózní / Romantický, Švýcarsko / Něm. / Portugalsko, 2013, 106 min., čes. tit.
Režie: Bille August
Hrají: Jeremy Irons, Jack Huston, Martina Gedeck, Tom Courtenay, Bruno Ganz

Raimund Gregorius je profesorem starých jazyků na gymnáziu ve Švýcarsku. Jednoho dne náhodně potká tajuplnou ženu a díky tomuto zážitku objeví dílo portugalského básnika a doktora Amedea de Prada. To v něm vzbudí podivnou touhu a tak nastoupí na vlak do Lisabonu, aby se o jeho díle dozvěděl víc.

Raimund Gregorius, a Swiss Professor, abandons his lectures and buttoned-down life to embark on a thrilling adventure that will take him on a journey to the very heart of himself.

Gainsbourg
Drama / Životopisný / Hudební, Francie, 2010, 130 min.
Režie: Joann Sfar

Hrají: Eric Elmosnino, Lucy Gordon, Laetitia Casta, Doug Jones, Anna Mouglalis

Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t'aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec. V porovnání s jeho životem jsou všichni pověstní rebelové 20. století jen vzteklé děti. Koho urazil a svedl, jaké hity nesou jeho rukopis a kam až sahalo jeho charizma, ukáže film Gainsbourg, který je stejně zábavný a bouřlivý jako celý Gainsbourgův život.

A glimpse at the life of French singer Serge Gainsbourg, from growing up in 1940s Nazi-occupied Paris through his successful song-writing years in the 1960s to his death in 1991 at the age of 62.

Drama / Romantický,Irsko,Velká Británie,Kanada, 2015, 111 min, čes. tit.
Režie: John Crowley
Hrají: Saoirse Ronan, Julie Walters, Emory Cohen, Domhnall Gleeson, Jim Broadbent, Jenn Murray, Emily Bett Rickards

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila.

Grindhouse: Death Proof
Krimi / Thriller / Akční, USA, 2007, 87 min., čes. tit.
Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Kurt Russell, Zoë Bell, Rosario Dawson, Vanessa Ferlito, Sydney Tamiia Poitier

Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček.

Two separate sets of voluptuous women are stalked at different times by a scarred stuntman who uses his "death proof" cars to execute his murderous plans.

Le tout nouveau testament
Komedie, Lucembursko / Francie / Belgie, 2015, 115 min., čes. tit.
Režie: Jaco van Dormael
Hrají: Catherine Deneuve, Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau, Pili Groyne

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let?

Did you know that God is alive and lives in Brussels with his daughter?

Wait Until Dark
Drama / Thriller / Krimi, USA, 1967, 108 min., čes. tit.
Režie: Terence Young
Hrají: Audrey Hepburn, Alan Arkin, Richard Crenna, Efrem Zimbalist

Ztlumte světla, zkontrolujte řetěz na dveřích a připravte se na mrazivý thriller. Na scénu vstupují dvě postavy. Susy, která nedávno přišla o zrak a stále se učí jak s tímto handicapem žít, a psychopatický vrah Roat. Roat chce získat heroinem nacpanou panenku, o které si myslí, že ji Susy má. Jediné oč jde Susy, je přežít.

A recently blinded woman is terrorized by a trio of thugs while they search for a heroin-stuffed doll they believe is in her apartment.

Dokumentární, ČR, 2016, 95 min.
Režie: Dan Přibáň


Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko.

Drama, Československo, 1923
Režie: Václav Kubásek
Hrají: František Havel, Theodor Pištěk, Eduard Malý, Jan W. Speerger

Promítání němého filmu Čarovné oči - živý hudební doprovod romská jazzová kapela The Harmonic Play

Statkářský synek Robert Tulica se na dovolené v Tatrách zamiloval do krásné cikánky Zorky a pozval ji do Prahy, kde jí zajistil i vychovatelku - vdovu Majerovou. Zorka těžko odvykala svobodnému životu a jen láska k Robertovi ji držela v Praze. Po nějaké době jel Robert představit Zorku svému otci a bratrovi. Zorka si starého sedláka získala, ale zároveň vzbudila touhu Robertova bratra. Zůstala na statku i po Robertově odjezdu do Prahy, aby pečovala o nemocného Robertova otce. Karel ji obtěžoval v noci v jejím pokoji a Zorka ho v sebeobraně uhodila do hlavy. Karel upadl a Zorka běžela za starým statkářem, aby se mu přiznala, že Karla zabila...

The Navigator
Komedie, USA, 1924, 59 min.
Režie: Donald Crisp, Buster Keaton
Hrají: Buster Keaton, Kathryn McGuire, Frederick Vroom

Nepřekonatelný Buster Keaton v nejlepší formě v tomto komickém skvostu předvádí některá ze svých nejlepších čísel. Keaton hraje naivního mladého milionáře, který se poté, co dívka jeho snů odmítne nabídku k sňatku, rozhodne odplout na Havaj. V zápletce tak krásně neuvěřitelné, že mohla fungovat pouze v éře němého filmu, hlavní hrdina zůstane sám s dívkou na lodi, která je skupinou anarchistů vydána napospas moři. Přinucen se na širém moři spoléhat pouze na vlastní rozum, může své milované konečně dokázat své kvality.

Taneční večery se Swing Wings - mini lekce pro začátečníky a tančírna pod širým nebem

Two spoiled rich people find themselves trapped on an empty passenger ship.

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989
Dokumentární / Hudební, Německo, 2015, 92 min., čes. tit.
Režie: Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck
Hrají: Blixa Bargeld, Keith Haring

Bledý Blixa Bargeld opíjí hosty baru Riziko. Vážný Nick Cave ukazuje sbírku "německé gotiky" ve svém berlínském bytě. Trendy Gudrun Gut sestavuje seznamy klubů, kam se dá zajít ve dvě v noci. A mezi těmito dnes již hvězdnými jmény, mezi starým a novým, mezi Británií a Německem se pohybuje hudebník, promotér a žurnalista Mark Reeder z Manchesteru, který se do západního Berlína přestěhoval koncem 70. let kvůli svému zájmu o nově vznikající hudební scénu. A celých deset let, které zde strávil, zaznamenával na kameru...

Music, art and chaos in the wild West-Berlin of the 1980s. The walled-in city became the creative melting pot for sub- and pop-culture. Before the iron curtain fell, everything and anything seemed possible.

Relatos salvajes
Černá komedie, Argentina/ Šp., 2014, 122 min., čes. tit.
R: Damián Szifron, H: Ricardo Darín, Rita Cortese, Nancy Dupláa, Diego Gentile

Šest historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Hrdinové filmu se dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech.

Six short stories that explore the extremities of human behavior involving people in distress.

Kyss meg for faen i helvete
Komedie, Norsko, 2013, 93 min., CZ and ENG subt.
R: Stian Kristiansen
H: Kristoffer Joner, Rolf Kristian Larsen, Marko Iversen Kanic

Tale vede mládežnickou ochotnickou skupinu a každý rok společně uvádí revue s kytarou a ve zvířecích kostýmech. Ale Tale si usmyslí, že mají na víc, a dokáže prosadit hru mezinárodně uznávaného dramatika Jona Fosseho. Známý norský herec, který se právě nachází uprostřed své životní krize a tím pádem i v okolí, se neochotně uvolí, že je bude režírovat. Ovšem za jistých podmínek. Rozhodne se, že do hlavní mužské role, jako partnera Tale, obsadí Vegarda, kapitána místního fotbalového týmu a naprostého idiota.

Tale leads a theatre group of teenagers, who are planning to set up a play by the famous Norwegian writer Jon Fosse. A professional actor, in the middle of a life crisis, agrees to direct them. With certain conditions. He decides to cast the local hero, a great soccer player and a fucking moron, as the main male actor. The group soon discovers that the director’s ambitions make the teenagers’ lives a living hell.

Blowup
Drama / Thriller / Mysteriózní, VB / IT / USA, 1966, 111 min., čes. tit.
Režie: Michelangelo Antonioni
Hrají: David Hemmings, Vanessa Redgrave, Sarah Miles, John Castle

Módní fotograf je jedním z úspěšných mladých mužů. Je bohatý, zraňuje svým sobectvím a absolutně nepochybuje o dokonalosti své práce moderního umělce. V jeho studiu se jednoho dne nečekaně objeví mladá žena a chladně, i když marně, mu nabídne své tělo výměnou za snímky mileneckého páru, který potají pořídil v parku. Když Thomas fotky zvětší, má dojem, že zachytil okamžiky vraždy…

A mod London photographer seems to find something very suspicious in the shots he has taken of a mysterious beauty in a desolate park.

Haus Tugendhat
Dokumentární, Německo, 2013, 117 min., čes. tit.
Režie: Dieter Reifarth

Architekt Ludwig Mies van der Rohe měl na zakázku zámožných a světu otevřených manželů Grete a Fritze Tugendhata ztvárnit jejich utopickou sociální vizi. Dokument vypráví proměnlivou historii domu, postaveného roku 1929/30, a jeho obyvatel, kteří byli s domem svázáni, každý velmi specifickým a vlastním způsobem. Kromě samotných členů rodiny Tugendhatových a bývalých obyvatel domu dostávají slovo také kunsthistorici a restaurátoři, kteří se v posledních letech zasloužili o restauraci tohoto unikátního objektu.

Oh Boy
Drama, Německo, 2012, 86 min., CZ + ENG subt.
Režie: Jan Ole Gerster
Hrají: Tom Schilling, Friederike Kempter, Marc Hosemann, Katharina Schüttler

Niko se vymlouvá z dalšího setkání s pohlednou dívkou, jako by o něj vůbec neměl zájem. Do toho přijde o řidičák, nemá ani na kafe a zůstatek na bankovním účtu neslibuje o moc víc. Možná že Niko právě zažívá svůj „den blbec“, pravděpodobnější ale je, že právě takto vypadá jeho každodenní realita. Život totiž může být těžký, i když se v něm zrovna tolik neděje. S nenápadným pokyvováním směrem k Woodymu Allenovi i filmům francouzské nové vlny buduje snímek tlumenou náladu podpořenou zajímavou postavou, která sice nedělá nic zlého, ale její chování se jí i tak čas od času vymstí.

This tragicomedy is a self-ironic portrait of a young man who drops out of university and ends up wandering the streets of the city he lives: Berlin. The film deals with the desire to participate in life and the difficulty to find one's place.

Begin Again Komedie / Drama / Romantický / Hudební, USA, 2013, 104 min, čes. tit.
R: John Carney
Hrají: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Adam Levine, Hailee Steinfeld, Catherine Keener, James Corden

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobyje svět, ale rozhodně si získá srdce všech.

A chance encounter between a disgraced music-business executive and a young singer-songwriter new to Manhattan turns into a promising collaboration between the two talents.

The Grand Budapest Hotel
Komedie,USA,Německo, Velká Británie, 2014, 100 min, čes. tit.
R: Wes Anderson
Hrají: Ralph Fiennes, Tony Revolori, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce.

The adventures of Gustave H, a legendary concierge at a famous hotel from the fictional Republic of Zubrowka between the first and second World Wars, and Zero Moustafa, the lobby boy who becomes his most trusted friend.

Studentfesten
Komedie, Švédsko, 2013, 99 min., CZ and ENG subt.
Režie: Simon Sandquist
Hrají: Henrik Lundström, Filip Berg, Johannes Brost, Madeleine Martin

Ač mají maturitu už léta za sebou, Rasmus potřebuje zapít smutek a tak se svými dvěma kamarády "pozvou" na maturitní večírek. Výsledkem je šílená noc s červenou dodávkou, spoustou alkoholu, přitroublými policajty a zfetovaným koněm.

Rasmus's two best friends Frans and Ian talk him into crashing graduation parties in search of fun, booze and girls to get over Klara who just broke up with him. During the day his feelings for her are tested when he learns the truth about Klara's break-up. But is their love for real? And more importantly, can it survive the night?

Road movie / Komedie / Drama, Česko, 2016, 101 min.
Režie: Radek Bajgar
Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Havelka, Pavla Beretová

Veterinář Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě…

Jiří Bartoška's sympathetic turn highlights this unexpectedly deep - and bitterly funny - new Czech comedy-drama.

Dial M for Murder
Krimi / Mysteriózní / Thriller, USA, 1954, 105 min., čes. tit.
Režie: Alfred Hitchcock
Hrají: Ray Milland, Grace Kelly, Robert Cummings, John Williams

Bývalý tenisový šampion Tony Wendice zjistí, že manželka Margot jej podvádí a naplánuje dokonalou vraždu. Všechno je připraveno do posledního detailu, Tony nechá vrahovi klíč od bytu pod kobercem, a sám se v pravou chvíli účastní snobského večírku. Má připravené dokonalé alibi. Přesto se věci začnou vyvíjet jinak, než předpokládal…

An ex-tennis pro carries out a plot to murder his wife. When things go wrong, he improvises a brilliant plan B.

Dokumentární, ČR, 2015, 101 min.
R: Václav Kučera
H: Jáchym Topol, Filip Topol, Josef Topol, David Skála

Celovečerní dokumentární film vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Snímek odkrývá, jak se v životním osudu a postojích Filipa Topola odrážela doba před i po sametové revoluci, jeho posedlost hudbou a láska k Mozartovi, ale také jeho závažná nemoc. Celým filmem prostupují písně, které sám Filip Topol označoval za formu svých deníků, a jeho povídky, doplněné postřehy a vzpomínkami jeho životních souputníků a přátel.

Wir sind jung. Wir sind stark.
Drama, Německo, 2014, 123 min., čes. tit.
Režie: Burhan Qurbani
Hrají: Jonas Nay, Devid Striesow, Joel Basman, Saskia Rosendahl

Strhující drama zachycující rasové nepokoje, které před více než dvaceti lety zachvátily Německo, neodráží jen staré události, ale i přetrvávající problém xenofobie. V srpnu 1992 napadl v německém Rostocku rozbouřený dav sídliště obydlené uprchlíky a imigranty žádajícími o azyl. Stefan, Robbie a jejich parta se poflakují po okolí a potyčky s policií a uprchlíky jsou vítaným zpestřením jejich prázdných dní. Stefanův otec, místní politik, se snaží situaci uklidnit a najít řešení, ale jen bezmocně naráží na překážky. Lien a její vietnamská rodina chce v Německu zůstat, mají zde práci i přátele, ale s postupujícími dny a rostoucím napětím se začínají bát o své životy. Tři pohledy na jednu událost spojené v napínavém dramatu plném silných hereckých výkonů.

On 24th August 1992 in the eastern German city of Rostock a rampaging mob, to the applause and cheering of more than 3,000 bystanders, besieged and set fire to a residential building containing, among others, more than 120 Vietnamese men, women and children on what has since become known as "The Night of the Fire." The riots became a symbol for xenophobia in the just recently reunited Germany.

Série němých grotesek Charlieho Chaplina.

Taneční večery se Swing Wings - mini lekce pro začátečníky a tančírna pod širým nebem

PROGRAM NA ZÁŘÍ

Eddie the Eagle
Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní, Velká Británie, USA, Německo, 2016, 106 min, čes. tit. Režie: Dexter Fletcher
Hrají: Taron Egerton, Hugh Jackman, Jo Hartley, Keith Allen, Iris Berben, Tim McInnerny, Jim Broadbent, Edvin Endre, Christopher Walken

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní.

The story of Eddie Edwards, the notoriously tenacious British underdog ski jumper who charmed the world at the 1988 Winter Olympics.

Midnight in Paris
Komedie, USA / Španělsko, 2011, 94 min., čes. tit.
R: Woody Allen
H: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kurt Fuller, Mimi Kennedy, Michael Sheen

Dva mladí Američané, kteří spolu chodí už od studií a mají se na podzim brát, se vypraví na pár dní do Paříže, kde má otec Gilovy snoubenky obchodní jednání. Zatímco Inez a její matka se radují z náhodného setkání s jinou dvojicí a objevují s ní turistické krásy města a jeho luxusní obchody, Gil na sebe nechává působit tajemné kouzlo míst, kde jeho obdivovaní autoři prožívali kdysi „pohyblivý svátek“. Jeho tušení, že v Paříži najde inspiraci, která mu pomůže vyměnit úspěchy hollywoodského scenáristy za tvůrčí činy, dostane nečekaný směr. Když se jím Gil vydá, zjistí na konci cesty, co od života opravdu chce.

While on a trip to Paris with his fiancée's family, a nostalgic screenwriter finds himself mysteriously going back to the 1920s everyday at midnight.

The Witches of Eastwick
Komedie / Fantasy / Horor, USA, 1987, 114 min., čes. tit.
Režie: George Miller
Hrají: Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer

Snímek v sobě spojuje prvky bizarní komedie, hororu i satiry na zatuchlou morálku typického amerického maloměsta, jehož zdánlivá upravenost ostře kontrastuje s tím, co na první pohled není vidět. Především jsou Čarodějky z Eastwicku zábavným, oddechovým filmem, kterému zcela dominuje strhující herecký výkon Jacka Nicholsona, jehož kreace v roli odpudivě neodolatelného vyslance pekel přerostla vlastní rámec filmu. Film byl roku 1988 nominován na Oscary za hudbu a zvuk.

Three single women in a picturesque village have their wishes granted - at a cost - when a mysterious and flamboyant man arrives in their lives.

Kalendář akcí

< 2020 >

Všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 Předvolební akce... (Akce třetích stran)
1. 09. 2020, 00:00 - 11. 10. 2020, 00:00
Spolu pro Moravu (Akce třetích stran)
1. 09. 2020, 09:00 - 4. 10. 2020, 18:00
Zahájení sezony... (Akce třetích stran)
1. 09. 2020, 10:00 - 1. 09. 2020, 20:00
Setkání s... (Akce třetích stran)
1. 09. 2020, 10:00 - 30. 09. 2020, 18:00
Letní taneční kurz (Akce třetích stran)
1. 09. 2020, 18:00 - 1. 09. 2020, 21:00
2 Vaňkovka Fest 2020 (Akce třetích stran)
2. 09. 2020, 16:00 - 2. 09. 2020, 22:00
Uprostřed a... (Akce třetích stran)
2. 09. 2020, 18:00 - 16. 09. 2020, 22:00
JAKUBÁK OPEN AIR... (Akce třetích stran)
2. 09. 2020, 19:00 - 2. 09. 2020, 22:00
Uprostřed &... (Akce třetích stran)
2. 09. 2020, 20:00 - 2. 09. 2020, 22:00
3 Křesťanská akce (Akce třetích stran)
3. 09. 2020, 17:00 - 3. 09. 2020, 19:00
Vernisáž... (Akce třetích stran)
3. 09. 2020, 17:00 - 3. 09. 2020, 20:00
JAKUBÁK OPEN AIR... (Akce třetích stran)
3. 09. 2020, 19:00 - 3. 09. 2020, 22:00
4 Ochutnávky malých... (Akce třetích stran)
4. 09. 2020, 08:00 - 6. 09. 2020, 22:00
JAKUBÁK OPEN AIR... (Akce třetích stran)
4. 09. 2020, 19:00 - 4. 09. 2020, 22:00
Uprostřed &... (Akce třetích stran)
4. 09. 2020, 19:00 - 4. 09. 2020, 22:00
Canarro (Akce třetích stran)
4. 09. 2020, 20:00 - 4. 09. 2020, 21:00
5 Luďkův běh (Akce třetích stran)
5. 09. 2020, 09:15 - 5. 09. 2020, 11:00
Modlitební průvod... (Akce třetích stran)
5. 09. 2020, 11:30 - 5. 09. 2020, 12:30
Přísaha PČR -... (Akce třetích stran)
5. 09. 2020, 13:00 - 5. 09. 2020, 17:00
Exit on the street (Akce třetích stran)
5. 09. 2020, 18:00 - 5. 09. 2020, 22:00
JAKUBÁK OPEN AIR... (Akce třetích stran)
5. 09. 2020, 19:00 - 5. 09. 2020, 22:00
6 Spolu pro Moravu... (Akce třetích stran)
6. 09. 2020, 09:00 - 20. 09. 2020, 18:00
Spolu pro Moravu... (Akce třetích stran)
6. 09. 2020, 09:00 - 2. 10. 2020, 18:00
Lužánecká Open (Akce třetích stran)
6. 09. 2020, 14:00 - 6. 09. 2020, 22:00
Společenské... (Akce třetích stran)
6. 09. 2020, 15:00 - 6. 09. 2020, 18:00
7 Kam kráčíš Brno? (Akce třetích stran)
7. 09. 2020, 00:00 - 30. 09. 2020, 23:59
8 Galakoncert k... (Akce třetích stran)
8. 09. 2020, 06:00 - 8. 09. 2020, 22:00
Cyklus přednášek... (Akce třetích stran)
8. 09. 2020, 10:00 - 8. 09. 2020, 11:30
Taneční tréningy... (Akce třetích stran)
8. 09. 2020, 17:00 - 8. 09. 2020, 20:00
9 Léto v centru Brna (Akce třetích stran)
9. 09. 2020, 10:00 - 12. 09. 2020, 22:00
Uprostřed &... (Akce třetích stran)
9. 09. 2020, 20:00 - 9. 09. 2020, 22:00
10 Jarmark - ZŠ a MŠ... (Akce třetích stran)
10. 09. 2020, 08:00 - 10. 09. 2020, 20:00
Setkání s... (Akce třetích stran)
10. 09. 2020, 10:00 - 30. 09. 2020, 18:00
Křesťanská akce (Akce třetích stran)
10. 09. 2020, 17:00 - 10. 09. 2020, 19:00
Módní přehlídka (Akce třetích stran)
10. 09. 2020, 18:30 - 10. 09. 2020, 22:00
11 RFK: Poslední... (Akce třetích stran)
11. 09. 2020, 19:00 - 13. 09. 2020, 22:00
12 Pouť smíření (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 08:30 - 12. 09. 2020, 19:30
Den s... (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 09:00 - 12. 09. 2020, 17:00
Bermudskej... (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 12:00 - 12. 09. 2020, 22:00
Čtení Bible v Brně (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 13:00 - 12. 09. 2020, 18:00
Uctění památky... (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 15:00 - 12. 09. 2020, 17:00
Protest proti... (Akce třetích stran)
12. 09. 2020, 15:30 - 12. 09. 2020, 19:00
13 Pétanquový turnaj (Akce třetích stran)
13. 09. 2020, 11:00 - 13. 09. 2020, 17:00
Kulturně-společen... (Akce třetích stran)
13. 09. 2020, 14:00 - 13. 09. 2020, 18:00
Benefiční koncert (Akce třetích stran)
13. 09. 2020, 16:00 - 13. 09. 2020, 22:00
14 15 Cyklus přednášek... (Akce třetích stran)
15. 09. 2020, 10:00 - 15. 09. 2020, 11:30
16 Volební stánek... (Akce třetích stran)
16. 09. 2020, 10:00 - 30. 09. 2020, 18:00
9. Evropské hry... (Akce třetích stran)
16. 09. 2020, 11:00 - 16. 09. 2020, 13:00
Promítání... (Akce třetích stran)
16. 09. 2020, 19:00 - 16. 09. 2020, 21:50
17 Brno Design Days... (Akce třetích stran)
17. 09. 2020, 08:00 - 20. 09. 2020, 22:00
Křesťanská akce (Akce třetích stran)
17. 09. 2020, 17:00 - 17. 09. 2020, 19:00
Summer Weekend (Akce třetích stran)
17. 09. 2020, 17:00 - 17. 09. 2020, 22:00
Koncert Yap Snow... (Akce třetích stran)
17. 09. 2020, 18:30 - 17. 09. 2020, 22:00
18 Festival... (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 09:00 - 18. 09. 2020, 19:00
Festival... (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 10:00 - 20. 09. 2020, 22:00
Slavnosti vína 2020 (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 11:00 - 26. 09. 2020, 22:00
Ovínění na... (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 14:00 - 19. 09. 2020, 22:00
Jakubák 2020 (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 17:00 - 19. 09. 2020, 22:00
Živá hudba na... (Akce třetích stran)
18. 09. 2020, 17:00 - 18. 09. 2020, 22:00
19 Běh pro Paměť... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 08:00 - 19. 09. 2020, 15:00
Den za Moravu! (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 08:30 - 19. 09. 2020, 13:00
Svatba (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 11:00 - 19. 09. 2020, 12:30
Svatba,... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 11:00 - 19. 09. 2020, 13:00
BABYLONFEST -... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 11:30 - 19. 09. 2020, 21:00
Secretly... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 16:00 - 19. 09. 2020, 22:00
Oslava narozenin... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 16:00 - 19. 09. 2020, 22:00
Taneční tréningy... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 17:00 - 19. 09. 2020, 22:00
Dj Session -... (Akce třetích stran)
19. 09. 2020, 17:00 - 19. 09. 2020, 22:00
20 Víkendový retreat... (Akce třetích stran)
20. 09. 2020, 10:00 - 20. 09. 2020, 16:00
21 Poslouchám Janáčka (Akce třetích stran)
21. 09. 2020, 00:00 - 23. 10. 2020, 23:59
Předvolební... (Akce třetích stran)
21. 09. 2020, 08:00 - 5. 10. 2020, 20:00
Předvolební... (Akce třetích stran)
21. 09. 2020, 08:00 - 5. 10. 2020, 20:00
Volební kampaň... (Akce třetích stran)
21. 09. 2020, 10:00 - 2. 10. 2020, 18:00
Riviéra Student... (Akce třetích stran)
21. 09. 2020, 20:00 - 22. 09. 2020, 03:00
22 23 Vysílání s hosty... (Akce třetích stran)
23. 09. 2020, 07:00 - 23. 09. 2020, 19:00
Brněnsko tančí a... (Akce třetích stran)
23. 09. 2020, 17:00 - 23. 09. 2020, 17:30
Za oběti... (Akce třetích stran)
23. 09. 2020, 17:00 - 23. 09. 2020, 19:00
Živá hudba na... (Akce třetích stran)
23. 09. 2020, 17:00 - 23. 09. 2020, 22:00
24 Oktoberfest na... (Akce třetích stran)
24. 09. 2020, 11:00 - 27. 09. 2020, 22:00
Křesťanská akce (Akce třetích stran)
24. 09. 2020, 17:00 - 24. 09. 2020, 19:00
Živá hudba na... (Akce třetích stran)
24. 09. 2020, 17:00 - 24. 09. 2020, 22:00
25 Slavnosti piva +... (Akce třetích stran)
25. 09. 2020, 11:00 - 25. 09. 2020, 21:30
Živá hudba na... (Akce třetích stran)
25. 09. 2020, 17:00 - 25. 09. 2020, 22:00
26 Běh pro Hospic... (Akce třetích stran)
26. 09. 2020, 08:00 - 26. 09. 2020, 12:00
Křesťanská... (Akce třetích stran)
26. 09. 2020, 11:00 - 26. 09. 2020, 12:00
Narozeninová oslava (Akce třetích stran)
26. 09. 2020, 14:00 - 26. 09. 2020, 22:00
27 Předvolební... (Akce třetích stran)
27. 09. 2020, 10:00 - 27. 09. 2020, 12:00
Den seniorů -... (Akce třetích stran)
27. 09. 2020, 13:00 - 27. 09. 2020, 17:00
28 29 Koncert Talaqpo (Akce třetích stran)
29. 09. 2020, 20:00 - 29. 09. 2020, 21:30
30 Odhalení... (Akce třetích stran)
30. 09. 2020, 09:00 - 30. 09. 2020, 09:30
Slavnosti dobrého... (Akce třetích stran)
30. 09. 2020, 10:00 - 3. 10. 2020, 22:00
       
 

Portálové řešení QCM, s.r.o.